Sinekli Sınavı Sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanlığı’nın Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü mülakat sınavını Meclis gündemine taşıdı.

Haberler 23.11.2015, 11:56
Sinekli Sınavı Sordu

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanlığı’nın Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü mülakat sınavını Meclis gündemine taşıdı.

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Adalet Bakanlığı’nın düzenlediği Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü mülakat sınavında adaylara “Sineğin kaç gözü vardır?” “Bir otobüse kaç pinpon topu sığar?” gibi sorular sorulduğu iddia edildiğini anımsatan Tanrıkulu, şu soruların yanıtını istedi:

“Adalet Bakanlığı’nın düzenlediği Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü mülakat sınavında adaylara ‘Sineğin kaç gözü vardır?’ ‘Bir otobüse kaç pinpon topu sığar?’ gibi sorular sorulduğu iddiası doğru mudur?

İddia doğru ise, Adalet Bakanlığı Yazı İşleri ve İdari İşler personelini bu sorularla mı seçmektedir? Sineğin kaç gözü olduğu bilen adaylar mülakat sınavını geçmiş midir?

Mülakat komisyonunda kimler bulunmaktadır? Bu komisyon üyeleri hangi kriter ya da kriterlere göre seçilmektedir?

Anılan mülakata göre aday sayısı nedir? Bu adayların kaçı başarılı olmuştur? Başarılı olan adayların yazılı sınav notu kaçtır? Mülakatta başarısız olan adayların yazılı sınav sonuçları nedir?

Güvenilirliği olmayan mülakat sistemi kaldırılacak mıdır? Kaldırılacaksa, konu ile ilgili yapılan çalışmalar var mıdır? Varsa, bu çalışmalar nelerdir?” (ANKA)

(GO/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@