Seçim İçin Ek Ödenek Ayrıldığı İddialarına Hükümetten Yanıt

ANKARA (ANKA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, seçim için ek ödenek ayrıldığı...

Haberler 10.10.2015, 12:05
Seçim İçin Ek Ödenek Ayrıldığı İddialarına Hükümetten Yanıt

ANKARA (ANKA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, seçim için ek ödenek ayrıldığı iddiasına, “Bütçe Kanunu ile ayrılan ödeneğin kullanımının yasal çerçevesi bellidir.  Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu hükümleri çerçevesinde, kamu hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla gerekli görülen harcamalar yapılmaktadır” yanıtını verdi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık soru önergesinde, “25. Dönem milletvekili genel seçimleri öncesinde AKP’li seçmenler için harcanmak üzere ödenek ayrıldığı yönünde bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialar doğru mudur?” diye sordu.

-“ÖDENEĞİN KULLANIMININ YASAL ÇERÇEVESİ BELLİ”-

Soru önergesini yanıtlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Meclis’e sevk edilen ve gerek Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerekse Meclis Genel Kurulu’nda yapılan görüşmeler neticesinde kanunlaşarak 1 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe giren 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile bakanlığına toplam 825 milyon 114 bin 856 TL ödenek tahsis edildiğini açıkladı.

-“KAMU HİZMETLERİNİN YÜRÜTÜLMESİ AMACIYLA GEREKLİ GÖRÜLEN HARCAMALAR YAPILMAKTA”-

İddia edilen hususlara ilişkin olarak ise Bütçe Kanunu ile ayrılan ödeneğin kullanımının yasal çerçevesinin belli olduğunu belirten Gümrük Bakanı, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu hükümleri çerçevesinde, kamu hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla gerekli görülen harcamaların yapıldığını açıkladı. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@