Seçim Gözlemi Heyeti Parti Gruplarını Ziyaret Etti

ANKARA (ANKA)-  Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Seçim Gözlemi Heyeti ...

Haberler 30.10.2015, 17:30
Seçim Gözlemi Heyeti Parti Gruplarını Ziyaret Etti

ANKARA (ANKA)-  Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Seçim Gözlemi Heyeti Meclis'te ziyaretlerde bulundu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Seçim Gözlemi Heyetini kabul etti.

1 Kasım 2015 tarihinde Türkiye’de gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi üyesi ülkelerden Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın milletvekilleri ve TÜRKPA sekretaryası görevlilerinden oluşan bir heyet, gözlemci olarak görev yapmak üzere Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiriyor.

Heyeti kabulünde bir konuşma yapan MHP'li Çetin, heyete Türkiye’de uygulanan seçim sisteminden bahsetti. Seçim öncesi siyasi partilerin halkın istek ve talepleri doğrultusunda program hazırlandığını anlatan Çetin, “Bu ihtiyaç ve talepleri seçim programına koyarız. Halkımız da kendilerine uygun secim günü o partiye oylarını verirler. Milletimiz kendisine en iyi hizmeti verecek partiyi iktidara taşır” dedi. Seçimleri denetleyen birden çok göz olduğunu ve denetçilerin olduğunu da anlatan MHP’li Çetin, Türkiye dışından gelen denetçilerden de rahatsız olmadıklarını vurguladı. Şefkat Çetin seçim esnasında Yüksek Seçim Kurulu tarafından konulan uygulamalarda yanılışlık yapılması halinde de gereken işlemlerin yapıldığını söyledi. Çetin, bu seçimlerde de milletin sağ duyusu doğrultusunda iktidar partisinin belirleneceğini dile getirdi.

Azerbaycan Milletvekili Ayaz Oruçov da, Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını dile getirerek, Türkiye’nin coğrafi mekanda yüksek bir yeri olduğunu söyledi. Oruçov şöyle dedi: “Türk halkını ve diğer Türk devletlerini Azerbaycan’dan ayırmıyoruz. Dünya çapında ve Türk devletleri arasında Azerbaycan’ı en çok destekleyen ülke Türkiye’dir. Halk size ne kadar itimat ederse sizler de o kadar Türkiye’yi temsil edeceksiniz. Bu seçimlerde kurulacak yeni hükümet inanıyoruz ki, Türkiye’yi daha yukarılara çekecek. Bizim isteğimiz ve temenimiz bu yöndedir.” (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@