Savcımızın Katili Yargıya Güveni Yok Eden Akp'dir

ANKARA (ANKA) - TURK PARTİ Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, İstanbul'da Adliye binasında şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın katilinin, yargıya güveni yok eden, yargı ve yargılama mekanizmalarını felce uğratan AK Parti ol

Haberler 01.04.2015, 08:14
Savcımızın Katili Yargıya Güveni Yok Eden Akp'dir

ANKARA (ANKA) - TURK PARTİ Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, İstanbul'da Adliye binasında şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın katilinin, yargıya güveni yok eden, yargı ve yargılama mekanizmalarını felce uğratan AK Parti olduğunu iddia etti.

Türkiye'nin, AK Parti hükümetinin politikaları nedeniyle onlarca iç ve dış tehlike ile karşı karşıya kaldığı bir dönemde giderek anormalleştiğini öne süren Özgüç "Yaşanan olaylar olağanüstü şartların ürünüdür. İstanbul'un göbeğinde bir savcımız Adliye binasında, hem de odasında katlediliyor. Tüm Türkiye'de bir anda elektrikler, nedeni açıklanamayan bir şekilde  kesiliyor. Hükümetin bir zamanlar avukatlığını yaptığı Balyoz davasında tüm yargılananlar için beraat kararı çıkıyor. Hükümet ne yapıyor, zulüm ederek, mazlum görünmeye devam ediyor. Bu ülkenin geleceğini siyasi menfaatleri uğruna tehlikeye atanları, kendi akıbetleri konusunda son bir kez daha uyarıyoruz" dedi.

-“SAVCININ KAFASINA ÜÇ KURŞUN NORMAL Mİ ?”-

İstanbul, Çağlayan Adliyesi'ndeki bu terör eylemi üzerinde çok sayıda kuşku ve soru işareti olduğunu öne süren Ahmet Eyüp Özgüç açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bu alelade bir terör eylemi değildir. Bu terör eylemi ile çok sayıda sonuç elde edildi. Bu bir hesaplaşmadır. Gezi eylemleri gibi demokratik ve iyi niyetli toplumsal hareketler kirli gösterildi. Bu Gezi olaylarından rahatsızlık duyanların, devamında olabilecek toplumsal eylemlerle bir ön hesaplaşmasıdır. Ne ilginçtir ki, bu terör eylemi aynı zamanda hükümetin İç Güvenlik Yasası'nı rahatlıkla uygulamasına zemin hazırladı. Biz TURK PARTİ olarak bunun terör örgütü işi olduğuna ikna olmuyoruz. DHKP-C ezelden beri devletin içerisindeki bir takım karanlık yapılar ve MİT ile irtibatlı olduğu iddia edilen bir terör örgütüdür. Berkin Elvan davasında bu güne değin ilk kez somut ilerleme kaydeden savcı alenen ortadan kaldırıldı. Altını çizerek tarihe not düşüyoruz. Savcımız dünyada başarısızlığa örnek gösterilecek bir operasyon sonucu polis eliyle vuruldu. Savcımızın kafasına nasıl olup da  üç kurşun sıkıldığının ve kendisine nasıl 5 kurşun isabet ettirildiğinin izahını istiyoruz. Cumhurbaşkanı'nın bu operasyonun tam olarak neresini başarılı bulduğunu açıklamasını istiyoruz. Başarılı bir operasyonda savcımızın kafasından arka arkaya üç kurşunla vurulması mümkün mü? Bu terör eyleminin üzerinde çok sayıda kuşku ve soru işareti oluşmuştur."

-“KİMSE GÜVENDE DEĞİL”-

Türkiye'deki elektrik kesintisi olayına da değinen TURK PARTİ Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç "Bir yetkili çıkıp, neyin bu kesintiye neden olduğunu açıkça söyleyemiyor. Bu elektrik kesintisi ile birlikte bir takım belgelerin, güvenlik kayıtlarının, görüntülerin yok edildiğini düşünüyoruz. Kesintinin bu kadar uzun sürmesi, bilerek, isteyerek yapılmış bir olaydır. Bu günden sonra Türkiye'de kimse güvende değildir" diye konuştu.

-“TAHRİBATLARI GİDERECEĞİZ”-

Seçimlerde vatandaşın AK Parti'ye gerekli cevabı vereceğine inandığını belirten Özgüç "Bizler bu iktidarın neden olduğu tüm tahribatları gidermek için görev almaya hazırlanıyoruz. Türkiye'de yenil nesil siyaseti başlatacağız. Siyasetteki kaosu yok edecek, umutlu, temiz, coşkulu ve yeni yüzlere sahip pırıl pırıl bir siyaseti ortaya koyacak, otorite boşluğunu biz dolduracağız. Hesapları yeniden yapmaya, oyunları bozmaya, Türkiye'yi yeniden kurmaya geliyoruz" dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@