Sağlık Bakanı'ndan Vekillere Üç Önemli Tavsiye

ANKARA (ANKA)- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni yasama dönemi başlarken milletvekillerine, &ldqu...

Haberler 17.11.2015, 09:40
Sağlık Bakanı'ndan Vekillere Üç Önemli Tavsiye

ANKARA (ANKA)- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni yasama dönemi başlarken milletvekillerine, “Olabildiğince soğukkanlı, sağduyulu, nezaketi merkez alan, birbirine saygıyı merkeze alan bir anlayışı milletimiz tüm vekillerimizden istiyor” derken, “Üç tane temel başlık var; bir kötü alışkanlıklardan uzak durmak, iki sağlıklı beslenmek, üç hareketli bir yaşam” tavsiyesinde bulundu.

-SAĞLIK BAKANI’NDAN VEKİLLERE ÖNERİLER-

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ANKA’nın sorularını yanıtladı. Yeni yasama dönemi başlarken Genel Kurul’da zaman zaman yaşanan gergin anlar ve tansiyonu yüksek oturumlara ilişkin Sağlık Bakanı Müezzinoğlu şöyle dedi:

“Meclis çalışmalarının sağlıklı ve huzurlu geçmesini arzu ediyoruz, talep ediyoruz, yüksek gerilimler tabii ki zaman zaman olabilir ama sağlıklı bir Meclis fotoğrafını milletimiz bütün milletvekillerinden istiyor.

Gerilim esasında yasaların çıkışını olumlu veya olumsuz etkilemiyor ama olumsuz fotoğraf veriyor millete. O nedenle olabildiğince soğukkanlı, sağduyulu, nezaketi merkez alan, birbirine saygıyı merkeze alan bir anlayışı milletimiz tüm vekillerimizden istiyor. İnşallah önümüzdeki dönem geçtiğimiz dönemlerden de  biraz dersler çıkararak daha huzurlu daha verimli bir dönem olur.”

-“ÜÇ TEMEL BAŞLIK VAR, KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK DURMAK, SAĞLIKLI BESLENMEK, HAREKETLİ YAŞAM”-

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu yeni yasama dönemine başlarken vekillere sağlıklı yaşam konusunda da şu tavsiyelerde bulundu:

“Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam bizim Sağlık Bakanlığı olarak bütün vatandaşlarımızdan istediğimiz, üç tane temel başlık var, bir kötü alışkanlıklardan uzak durmak, iki sağlıklı beslenmek, üç hareketli bir yaşam, bunu toplumun önündekileri  ne kadar güzel yapıyorsa toplumun örnek aldığı insanlardan aldığı örnekleri kendisi daha çok yapar, o nedenle milletvekilleri bu milletin temsilcileridir, olabildiğince kötü alışkanlıklardan uzak duran, sağlıklı beslenen ve hareketli yaşamı kendi yaşamında örnekleyen bir bakış açısını onlardan da milletin beklediğini bilmelerini isterim.” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@