Sağlar: Chp Kurtarıcı Aramıyor

ANKARA (ANKA) - CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin, &ldq...

Haberler 14.11.2015, 16:50
Sağlar: Chp Kurtarıcı Aramıyor

ANKARA (ANKA) - CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin, “CHP kurtarıcı aramıyor. Bu genel başkanı aşan bir konu, genel başkanlık meselesi değil, kurtarıcı meselesi değil önemli olan yönetimdir, parti kendi kimliğine dönmelidir” dedi.

TBMM’de kaydını yaptıran Sağlar’ın rozetini kızı Gerçek Alnıaçık taktı.

-“BM’DE TERÖRÜN TANIMI YOK”-

Paris’te yaşanan terör saldırısına ilişkin soruya Sağlar, “BM’de terörün tanımı yok. Lanetlemek yeterli değil. Bütün dünya insanlarının, ülkelerinin, yöneticilerinin bir araya gelerek bu soruna çözüm bulmaları gerekiyor, başta Birleşmiş Milletler. Ülkeler kendi çıkarları doğrultusunda kullandıkları teröristlerin gelecekte aslında kendilerine de vuracağını açıkça görmeli, işte Paris daha önce de benzeri olay olmuştu, korkarım ki eğer önlem alınmazsa yarın Avrupa’nın diğer ülkelerinde de Almanya’sından İngiltere’sine Rusya’sından Belçika’sına ya da Amerika’sına varıncaya kadar her yerde benzeri terörü göreceğiz” dedi.

Parti içindeki kurultay tartışmalarına ilişkin soruya Sağlar, “CHP’de olağan kongre yaklaşıyor, bir ay var ama olağanüstü kurultay talebinde bulunanları da ‘niye istiyorsun’ demek de doğru değil. CHP kurtarıcı aramıyor, CHP özüne dönen Türkiye’de ve dünyada ki değişimi yakalayan sol sınıf bir partisi olma doğrultusunda olayları çözüm önerilerini güvenilir kadrolarla getirebilecek bir yapıyı arıyor. Bu yapıyı hangi kongrede çıkarırsa o kongre en önemlidir” dedi.

-“PARTİ KENDİ KİMLİĞİNE DÖNMELİDİR”-

“Yönetim mi lider değişikliği mi?” sorusuna da Sağlar, “Bu Genel Başkanı aşan bir konu, genel başkanlık meselesi değil, kurtarıcı meselesi değil, önemli olan yönetimdir, sosyal demokrat sol bir partide genel başkanlar değil yönetimlerdir, anlayıştır, ortaya konulan projelerdir ve partinin kimliğidir, kendi kimliğidir, parti kendi kimliğine dönmelidir, parti kendi kimliğine uygun dünyada ve Türkiye’deki gelişimi iyi özümsemelidir ve ona uygun politikaları güvenilir kadrolarla götürmelidir” yanıtını verdi.

“Samanyolu yayın grubu Türksat tarafından uydudan indirilme kararı kapsamına alındı, ne diyorsunuz?” sorusuna Sağlar, “1 Kasım’dan öncesinden başlayan 1 Kasımla birlikte devam eden Türkiye’deki demokrasinin askıya alınmasının önemli ve somut örneklerinden bir tanesi” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@