Sabah'a Suç Duyurusunda Bulundu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Sabah gazetesi ve sorumluları hakkında “basın yoluyla suç işleme” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Tanal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesini

Haberler 07.05.2015, 15:17
Sabah'a Suç Duyurusunda Bulundu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Sabah gazetesi ve sorumluları hakkında “basın yoluyla suç işleme” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Tanal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesini sundu.

Tanal, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Md 17’ye aykırı olarak hakların kötüye kullanılması yasağının ihlali, Basın Kanunu 11’inci maddesi gereğince basın yoluyla suç işleme, Basın Meslek İlkeleri Md.4 ve Md. 6’ya ihlal, Türk Ceza Kanunu 267’inci maddesi gereğince iftira, 271’inci maddesi gereğince suç uydurma suçları iddialarıyla Turkuvaz Dergi Gazete Basım A.Ş ve Sabah gazetesi çalışanları hakkında suç duyurusunda bulundu.

5 Mayıs 2015 tarihli Sabah gazetesinin 24.  sayfasında “CHP ve HDP’li Vekiller Adliyeyi Karıştırdı” başlığı ile www.sabah.com.tr ve www.ahaber.com.tr haber sitesinden yine aynı başlıkla haber yapıldığını ifade eden Tanal, “Ancak ne yazık ki özellikle milletvekili genel seçimleri öncesinde şüpheli medya kuruluşu gibi bir takım medya kuruluşlarının ısrarlı itibarsızlaştırma çabalarına, iftiralarına maruz kalmaktayım” dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@