Sabaha Kadar Çalışan Meclis'te ‘Sataştın' Atışması Çıktı

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda İç Güvenlik Paketi’nin görüşmeleri sabah saat 4.09’a kadar sürdü. Paketin 38. Maddesi kabul edildi. Genel Kurul’da “muhalefet” ve “sataşma” atışması yaşanırken CHP Grup Başkanvekili Leve

Sabaha Kadar Çalışan Meclis'te ‘Sataştın' Atışması Çıktı

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda İç Güvenlik Paketi’nin görüşmeleri sabah saat 4.09’a kadar sürdü. Paketin 38. Maddesi kabul edildi. Genel Kurul’da “muhalefet” ve “sataşma” atışması yaşanırken CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Cumhuriyet Halk Partisi kaçak sarayın hesabını soracak, Cumhurbaşkanına görevlerini hatırlatacak” dedi.

Genel Kurul’da İç Güvenlik Paketi’nin görüşmelerinde sabah saatlerinde “muhalefet” ve “sataşma” tartışması tutanaklara şöyle yansıdı:

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AHMET AYDIN (Devamla) - Bu muhalefet anlayışı da artık eski Türkiye'de kalmalı. Yeni Türkiye'yi inşa ediyoruz.

-“İKTİDARIN KUYRUKÇUSU MUHALEFET İSTİYORSUNUZ SİZ BE!”-

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AKÇAY (Manisa) - İktidarın kuyrukçusu muhalefet istiyorsunuz siz be!

AHMET AYDIN (Devamla) - Yeni Türkiye'nin ihyası için bu grup çalışıyor, gecesini gündüzüne katarak çalışıyor ama artık bu muhalefet anlayışı da eski Türkiye tarihine gömülmüş durumda.

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ AYKAN ERDEMİR (Bursa) -Faşizm Türkiye'ye yakışmıyor! Polis devleti Türkiye'ye yakışmıyor! 12 Eylül Türkiye'ye yakışmıyor!

AHMET AYDIN (Devamla) - Bu muhalefet anlayışı artık yeni Türkiye'de gitmiyor.

İZZET ÇETİN (Ankara) - Derin yalnızlığı oynuyorsunuz yeni Türkiye'de!

-“KENDİMİZİ CHECK EDELİM”-

AHMET AYDIN (Devamla) - Değerli arkadaşlar, kendimizi check edelim, burada konuştuklarımıza dikkat edelim.

ALİ HAYDAR ÖNER (Isparta) - Başbakanı niye savunmuyorsun? "Yalancı." dediler.

AHMET AYDIN (Devamla) - Biz burada oyun oynamıyoruz, burada ciddi bir yasa çıkarıyoruz…

ALİ HAYDAR ÖNER (Isparta) - "Başbakan yalancı." dediler, niye savunmuyorsun? Haa, sen de kabul ediyorsun yalancılığını Başbakanın.

AHMET AYDIN (Devamla) - …ve bu yasayı çıkarırken "Eleştirileriniz baş göz üstüne, ne kadar eleştiriniz varsa yapın, varsa makul önerileriniz getirin." dedik, "Bu önerilere de açığız." dedik.

BÜLENT TURAN (İstanbul) - Sataştılar birbirlerine sadece.

AHMET AYDIN (Devamla) - Bakın, biz sizinle yeri geldiğinde oturur konuşuruz bu önerileri de çözeriz ama lütfen muhalefet kendini çek etsin, yen Türkiye'ye yeni anlayış, muhalefet anlayışını getirsin. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

-“SİZ SATAŞIN BİRBİRİNİZE, SATAŞIN”-

BÜLENT TURAN (İstanbul) - Siz sataşın birbirinize, sataşın. Halk görüyor bunları.

MEHMET ERDOĞAN (Muğla) - O işi sen daha iyi yapıyorsun Bülent, herkese sataşıyorsun oturduğun yerden.

BÜLENT TURAN (İstanbul) - Siz sataşın birbirinize, halk görüyor bunları. Saate bak ya!

MHP GRUP  BAŞKANVEKİLİ YUSUF HALAÇOĞLU (Kayseri) - Şimdi, sayın hatip doğrudan doğruya bizi hedef almak suretiyle "kronik bir muhalefet yetersizliği" gibi bir iddiayla muhalefeti…

-SATAŞMA ATIŞMASI-

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - "Yetmezliği" dedi Hocam.

AHMET AYDIN (Adıyaman) - "Yetmezliği" dedim Hocam…

RECEP ÖZEL (Isparta) - Hocam, sataşma değil, bir tespit o, tespit.

OSMAN AŞKIN BAK (İstanbul) - Ya, çok şanslıyız, böyle bir muhalefete sahibiz. Allah razı olsun.

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ LEVENT GÖK (Ankara) - "Kronik bir muhalefet anlayışı", "milletin zamanını, parasını boşa harcamak", "Bu millete ne yaptınız?", "Türkiye'ye ne yaptınız?", "Hangi projeleriniz var?" gibi ağır ithamlarda bulundu. Bunları biz boşa geçiremeyiz, mutlaka cevaplandırmamız gerekiyor.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Sayın Gök, CHP'de kaç tane ilde aday adayının müracaatı yok, açıklar mısınız?

BÜLENT TURAN (İstanbul) - Süheyl Batum Bey rahatsız oldu bu tarzdan. "Yeter artık!" dedi, bıraktı gitti.

HAYDAR AKAR (Kocaeli) - Sen Hakan Şükür'ü konuş ya! (Gürültüler)

-“BİZ ÇALMAYAN ÇIRPMAYAN BİR İKTİDAR VADEDİYORUZ”-

LEVENT GÖK (Ankara) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; iktidar partisi sözcüleri çıkmış buraya, muhalefeti suçluyor, diyor ki: "Siz Türkiye'ye ne verdiniz, ne vereceksiniz?" Sayın Aydın, biz çalmayan çırpmayan bir iktidar vadediyoruz. (CHP sıralarından alkışlar, AK PARTİ sıralarından gürültüler) Yolsuzlukların arkasında durmayan bir iktidar vadediyoruz, Türkiye'yi polis devletinden kurtaracak bir iktidar vadediyoruz.

OSMAN AŞKIN BAK (İstanbul) - Ana muhalefet gitti, ana muhalefet. Geliyor, ana muhalefet geliyor.

LEVENT GÖK (Devamla) - Atanamayan öğretmenlerin sorununu çözecek, işsizliği çözecek, esnafımıza, dar gelirlimize, köylümüze, onlara huzur getirecek, gelirini arttıracak iktidar vadediyoruz.

HİLMİ BİLGİN (Sivas) - 11 ilde adayınız yokmuş.

-“HEPİNİZDEN HESAP SORACAĞIZ”-

LEVENT GÖK (Devamla) - Sizler gibi ayakkabı kutularında paraları saklayanları aklayanlar değil, onlardan hesap soran bir iktidar vadediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz iktidara geldiğimizde hepinizden hesap soracağız.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Yemin et.

HİLMİ BİLGİN (Sivas) - Yüzde 35'le mi yapacaksınız onları?

AHMET AYDIN (Adıyaman) - Ne zaman iktidar olacaksınız? (Gürültüler)

LEVENT GÖK (Devamla) - Sizler yolsuzlukların üzerini örtmeye kalktınız, sizler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirdiniz, sizler kamunun parasını, milletin parasını çarçur ettiniz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarda bunların hesabını soracak. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız. (AK PARTİ sıralarından gürültüler) Sizler gibi bir polis devletinde muhalefeti sindirmeyeceğiz. Türkiye'ye özgürlükler getireceğiz. Medya özgür olacak, gazeteciler özgür olacak, öğrenciler özgür olacak.

LEVENT GÖK (Devamla) - Sizler gibi Türkiye'de gazetecilerin, herkesin tutuklu olduğu, hükümlü olduğu bir ülke olmayacak. Türkiye demokrasiyle yönetilecek, insan haklarıyla yönetilecek, daha ne istiyorsunuz.

HAYDAR AKAR (Kocaeli) - 18 yaşında kızlar öldürülmeyecek bu ülkede.

LEVENT GÖK (Devamla) - Cumhuriyet Halk Partisi kamunun malına sahip çıkacak, Cumhuriyet Halk Partisi kaçak sarayın hesabını soracak, Cumhurbaşkanına görevlerini hatırlatacak.

AHMET YENİ (Samsun) - Yüzde 35'le olmaz onlar.

LEVENT GÖK (Devamla) - Cumhurbaşkanını anayasal sınırlar içerisine çekilmeye zorlayacak. Cumhuriyet Halk Partisi hukukun üstünlüğünü kuracak.

OSMAN AŞKIN BAK (İstanbul) - Ana muhalefet geliyor!

LEVENT GÖK (Devamla) - Kadın erkek eşitliğini sağlayacak, kadına şiddeti önleyecek.

AHMET YENİ (Samsun) - Yüzde 35'le olmaz.

LEVENT GÖK (Devamla) - Cumhuriyet Halk Partisi sizler gibi Türkiye'de sokaklarda geçen işsizlerimizi azaltacak. Cumhuriyet Halk Partisi fakir fukarayı bağrına basacak.

OSMAN AŞKIN BAK (İstanbul) - Ana muhalefet geliyor! Ana muhalefetin ayak sesleri geliyor!

LEVENT GÖK (Devamla) - Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizde gerçek anlamda demokrasiyi kuracak. "Emek en yüce değerdir." diyecek. Cumhuriyet Halk Partisi yolsuzlukları önleyerek halkımıza aktaracak. Sizlerin tarih önünde hesap vereceği günler geliyor.

LEVENT GÖK (Devamla) - Bekleyin, 8 Hazirandan sonra Türkiye'de kurulacak halk iktidarında hepiniz sanık olacaksınız. (AK PARTİ sıralarından gürültüler, CHP sıralarından "Bravo!" sesleri ve alkışlar ) (ANKA)

(MG/ÖZK)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.