Saadet Partisi'nde Cumhur İttifakı Krizi! Temel Karamollaoğlu'nun Kongre İle Gönderileceği İddia Edildi!

Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı safların katılması için yeni girişimlerin olduğu bildirildi. Gazeteci Hadi Özışık, Saadet Partisi'nde Cumhur İttifakı'na katılımın önünde engel olan Temel Karamollaoğlu ve ekibinin değiştirileceğini iddia etti.

Saadet Partisi'nde Cumhur İttifakı Krizi! Temel Karamollaoğlu'nun Kongre İle Gönderileceği İddia Edildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretinden sonra başlayan ittifak tartışmaları hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

CUMHUR İTTİFAKI İÇİN HAREKETE GEÇTİLER!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun partisinin Cumhur İttifakı'na katılması konusunda büyük bir engel ortaya koyarken parti içerisinde bunun aksini düşünen kitlenin harekete geçtikleri bildirildi. Bu konuda olağanüstü gelişmeler yaşanırken Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün kurultay hazırlığında bulunduğu iddia edildi.

KONGRE İLE TEMEL KARAMOLLAOĞLU DEVRİLECEK!

Temel Karamollaoğlu ve ekibinin kurultay yoluyla Saadet Partisi yönetiminden uzaklşatırılmak istendiğini iddia eden Gazeteci Hadi Özışık, “Oğuzhan Asiltürk'ün Saadet Partisi'ni kongreye götürmek istediğine dair girişimlerin olduğuna yönelik bana bir bilgi geldi. Bu kongre ile Saadet Partisi'nde Genel Başkan değişikliği amaçlanıyor. Temel Karamollaoğlu'nu bir anlamda devirecekler.” dedi.

GENEL BAŞKAN ADAYLARINI BELİRLEDİLER!

Saadet Partisi'nde Oğuzhan Asiltürk ile hareket edenlerin Temel Karamollaoğlu yerine Genel Başkan olarak getirmek istedikleri isimin de belli olduğunu söyleyen Hadi Özışık, “Temel Karamollaoğlu yerine Saadet Partisi'ne genel başkan dahi tespit ettiler. Kongrede Prof. Dr. Mete Gündağan'ı aday gösterecekler. Kendisi 25 yuıl boyunca Necmettin Erbakan'a danışmanlık yapmış bir isimdir.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi'nde genel başkan değişikliğinin ardından Cumhur İttifakı'na katılıma dair resmi adımlar atılacak. Bu konuda partinin ağır topları devreye girerken Temel Karamollaoğlu bölünmeye neden olacak bu girişimi engelleyebilmek için bazı görüşmelere başladı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@