Son Dakika

Rtük Düğümü Çözüldü, Mhp'nin Adayı Fırtına Seçildi

Meclis Genel Kurulu’nda RTÜK’te boşalan üç üyelik için seçim yapıldı. Üçüncü üyelik için MHP ve HDP arasında seçim gerçekleşti. Seçimi MHP kazandı. MHP’nin aday gösterdiği Arif Fırtına 295 oy ile RTÜK üyesi seçildi.

Haberler 14.07.2015, 19:04
Rtük Düğümü Çözüldü, Mhp'nin Adayı Fırtına Seçildi

ANKARA(ANKA) - Meclis Genel Kurulu’nda RTÜK’te boşalan üç üyelik için seçim yapıldı. Üçüncü üyelik için MHP ve HDP arasında seçim gerçekleşti. Seçimi MHP kazandı. MHP’nin aday gösterdiği Arif Fırtına 295 oyla RTÜK üyesi seçildi.

Genel Kurul, Meclis Başkanvekili Naci Bostancı başkanlığında saat 15.00’te toplandı. Genel Kurul’da RTÜK’te boşalan üç üyelik için Genel Kurul’da seçim yapıldı.

RTÜK’te AK Parti’ye düşen bir, MHP’ye düşen bir üyelik için seçim gerçekleşti.  7 Haziran seçimlerindeki sonuca göre AK Parti’den boşalan üçüncü üyelik için ise MHP ve HDP’nin gösterdiği adaylar arasında seçim gerçekleşti. Üçüncü üyeliğin MHP’ye mi, HDP’ye mi düşeceği ise adeta krize dönüşmüş ve Meclis Başkanı İsmet Yılmaz aynı sayıda milletvekiline sahip olan MHP ve HDP’nin bildireceği adaylar arasında seçim yapılacağını ifade etmişti.

AK Parti kendisine düşen üyelik için İlhan Yerlikaya ile Murat Zelan, MHP Esat Çıplak ve Hayati Bice’yi aday gösterdi. RTÜK’te boşalan üçüncü üyelik için ise MHP Arif Fırtına’yı ve İsmail Yolcu’yu, HDP ise Filiz Koçali ve Nevruz Uğur’u aday gösterdi.

RTÜK’te boşalan üç üyelik için yapılan seçime 471 milletvekili katıldı.

RTÜK’te AK Parti’ye düşen üyelik için İlhan Yerlikaya ile Murat Zelan arasında seçim yapıldı. Yapılan seçimde İlhan Yerlikaya 327 oyla RTÜK üyeliğine seçilmiş oldu.

RTÜK’te MHP’ye düşen üyelik için Esat Çıplak ve Hayati Bice yarıştı. Esat Çıplak 368 oyla RTÜK üyeliğine seçildi

-HDP VE MHP YARIŞTI, MHP’NİN GÖSTERDİĞİ ADAY RTÜK ÜYESİ SEÇİLDİ-

Üçüncü üyelik için MHP’nin aday gösterdiği Arif Fırtına ve İsmail Yolcu ile HDP’nin aday gösterdiği Filiz Koçali ve Nevruz Uğur yarıştı. Yapılan seçimde Arif Fırtına 295 oy, Filiz Koçali 157 oy, Nevruz Uğur 5 oy, İsmail Yolcu 4 oy aldı. Böylece MHP’nin aday listesinden Arif Fırtına RTÜK üyeliğine seçildi. (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@