Rehin Alınan Gemi Mürettabatı Chp'li Tanal'dan Yardım İstedi

ANKARA(ANKA) - Borcundan dolayı haczedilen bir Türk gemisinin rehin alınan personeli CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a mektup yazarak yardım istedi. Tanal, gemi kaptanı Fırat Yeşilyaprak’tan kendisine gelen mektuba il

Haberler 02.04.2015, 13:44
Rehin Alınan Gemi Mürettabatı Chp'li Tanal'dan Yardım İstedi

ANKARA(ANKA) - Borcundan dolayı haczedilen bir Türk gemisinin rehin alınan personeli CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a mektup yazarak yardım istedi.

Tanal, gemi kaptanı Fırat Yeşilyaprak’tan kendisine gelen mektuba ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Bir Türk gemisinin kaptanı Fırat Yeşilyaprak'ın kendisine mektup yazdığını ifade eden Tanal, "Gemi kaptanı şunu der; kendi istemimiz dışında gemiden ayrılışımıza izin verilmemektedir. Hala gemide tutulmaktayız” ifadelerini kullandı.

Türk bandralı geminin 24 Aralık 2014 tarihinde yüklü olarak Fas limanına girdiğini, bu geminin borcu nedeniyle 25 Aralık 2014 tarihinde bu gemiye el konulduğunu belirten Tanal, şöyle dedi:

“Gemiye borcundan dolayı el konulması nedeniyle geminin çalışanları gemiden ayrılmasına izin vermiyorlar. Şirkette gemi çalışanların yiyeceklerini karşılamadığı için bu insanlar orada perişan durumda. Gemi personeli Fas’ta borucundan dolayı haczedilen geminin personeli rehin alınmış durumda.”

Rehin alınan 7 gemi personeline el uzatılmasını isteyen Tanal, mektubu Kalkınma Bakanı’na da verdiğini söyledi. (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@