Perinçek: 'saray Savaşı', Diyerek Mehmetçiği Arkadan Vuruyorlar

VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Ankara'da gerçekleştirilen 'ABD Destekli Bölücü Teröre Karşı Cumhuriyet Mitingi'ne katıldı.

Haberler 29.10.2015, 21:06
Perinçek: 'saray Savaşı', Diyerek Mehmetçiği Arkadan Vuruyorlar
ANKARA, (DHA) - VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Ankara'da gerçekleştirilen 'ABD Destekli Bölücü Teröre Karşı Cumhuriyet Mitingi'ne katıldı. Perinçek, "Türkiye bugün bir vatan savaşı veriyor. Kimileri ABD ile birlikte bozgunculuk peşinde, 'saray savaşı' diyorlar. Onlar 'saray savaşı' diyerek mehmetçiği arkadan vuruyorlar" dedi. Perinçek, ayrıca CHP'ye yönelik eleştirilerde bulunarak "Şer cephesinin merkezine oturan CHP yönetimini oradan kurtarmak için uğraştık. Kendileri PKK'nın elini o kadar sıkı tutmuş ki, oradan kurtaramadık. PKK ile birleşenler, Fethullah Gülen ile birleşenler Tayyip Erdoğan'ı ayakta tutarlar, onu yıkamazlar" dedi.

AMERİKAN EMPERYALİZMİ, ÜZERİMİZE PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜ SÜRÜYOR

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Cumhuriyet'in 92'nci yılında Ankara'da düzenlenen 'ABD Destekli Bölücü Teröre Karşı Cumhuriyet Mitingi'nde konuştu. Perinçek, "Biz Cumhuriyetimizi İstiklal Savaşı'yla kurduk, devrimle kurduk. Şimdi, yine 90 küsur yıl sonra milletimiz Cumhuriyet yıkıcılarıyla, vatan düşmanlarıyla cephe cepheye gelmiştir. Yine bugün Cumhuriyet savaşındayız, vatan savaşındayız. Karşımızda yine o şer cephesi var. Merkezinde Amerikan emperyalizmi, üzerimize PKK terör örgütünü sürüyor. Korkmuyoruz. Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak" diye konuştu.

ABD, PKK'YI KURTARAMIYOR

Perinçek, "Artık her şey çıplak. ABD sözcüleri açık açık söylüyorlar. 'PKK bizim kara gücümüz, askerimiz, piyonumuz' diyorlar. Mehmetçik ABD'nin kara gücüyle savaşıyor. Mehmetçiğimize selamlar yolluyoruz. Hepimiz Mehmetçiğiz. Mehmetçik vatan görevinde, PKK'nın belini kırıyor. PKK aman dileme noktasına gidiyor. ABD, PKK'yı kurtaramıyor" ifadelerini kullandı.

ABD ASIL BÜYÜK YENİLGİSİNİ TÜRKİYE'DE ALACAK

ABD'nin büyük yenilgisini Türkiye'de alacağını savunan Perinçek, "ABD Cumhuriyetimizin üzerine Fethullahçı terör örgütünü sürüyor. Partimiz yıllardır F-tipi örgütün ABD bağlantılarını, CIA görevini anlatıyor. Şer cephesi oluşmuş. Merkezinde Amerika, Kemal Derviş türünden meşhur borçlanma ekonomisinin patronları var. Bir elleri PKK'da bir elleri Fethullah'ta. Şer cephesine karşı Vatan Partisi milletiyle birleşiyor. Türkiye yine büyük sorunlarla karşı karşıya. Tıpkı 1914'lerde, 1920'lerde olduğu gibi yedi düvelle mücadele ediyoruz. Avrupa'yı uyarıyoruz. ABD ile kader birliğine son versin. Amerika bölgede kaybediyor. ABD asıl büyük yenilgisini Türkiye'de alacak. Amerikan emperyalizmi vatanımızı bölemez, cumhuriyetimizi yıkamaz" şeklinde konuştu.

CHP YÖNETİMİ ŞER CEPHESİNİN MERKEZİNDE

CHP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Perinçek, "Şer cephesinin merkezine oturan CHP yönetimini oradan kurtarmak için uğraştık. Bölücü teröre karşı Vatan ve Cumhuriyet için bu milletin başına geçelim dedik. Ama kendileri PKK'nın elini o kadar sıkı tutmuş ki, oradan kurtaramadık. Bölücü terörün üzerine gitme önerimize 'fay hatlarını çatlatırız' dediler. Cumhuriyet yargısının önüne geçmişler, Fethullahçı terör örgütüne kalkan oluyorlar. Türkiye şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz. Cumhuriyet Ortaçağ'dan kurtulmaktır. Cumhuriyet milli egemenliktir. AKP iktidarı cumhuriyet yıkıcılığı üzerine kuruldu. BOP eşbaşkanının saltanatını yıkacağız. PKK ile birleşenler, Fethullah Gülen ile birleşenler Tayyip Erdoğan'ı ayakta tutarlar, onu yıkamazlar" açıklamasında bulundu.

SARAY SAVAŞI DİYEREK MEHMETÇİĞİ ARKADAN VURUYORLAR

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, "Türkiye bugün bir vatan savaşı veriyor. Kimileri ABD ile birlikte bozgunculuk peşinde, 'saray savaşı' diyorlar. Mehmetçik vuruluyor, kırılıyor. Onlar 'saray savaşı' diyerek mehmetçiği arkadan vuruyorlar. Millet ayağa kalktı. Mehmetçiği desteklemek için milyonlar yürüyor. Bu millet aynı Cumhuriyet'in kuruluşundaki gibi yeniden milli bir ayaklanma içindedir. Türk milletinin gücü yeniden tarih sahnesindedir. Vatan Partisi'nin görevi bu ayağa kalkan milletle, Cumhuriyetimizi yeniden kurmak, Ankara'ya yeniden Türk bayrağı çekmektir. Yeniden herkes üretecek. Bağımsız, özgür, başı dik Türkiye'yi yaratacağız. Türkiye buraya gidiyor. Vatan Partisi'nin günleri geliyor. ABD'nin terör örgütüne beyaz bayrak çektireceğimiz günler geliyor" dedi.

AVRUPA'NIN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMEDİK

Perinçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vatan Partisi devletin yapmadığını başarmıştır. 15 yıllık mücadele sonunda Ermeni soykırımı yalanını yerle bir ettik. Avrupa'nın önünde diz çökmedik. Vatan Partisi'nin ikinci başarısı Silivri duvarlarını hepinizin gayretiyle, ellerinizde ay yıldızlı al bayraklarınızla yıkmanızdır. Silivri duvarlarını yıkmak, TSK'ya vurulan kelepçeyi kırmak demek. Mehmetçiğin komutanları o hapishaneden çıktığı için bugün PKK'nın belini kırmaktadır. Bizler Türkiye'yi, Türk ordusunu, Türk aydınını özgürleştirdik. Vatan Partisi devletin yapmadıklarını, bu Cumhuriyet yıkıcılarının yapmadıklarını yapıyor. Batı Asya'da işbirliği görüşmelerini hayata geçiriyor. Suriye'ye, İran'a, Mısır'a gittik. Batı Asya'da mazlumların birliği için çabalarımızı sonuçlara ulaştırıyoruz. Batı Asya Birliği'ni kuruyoruz. Hükümetler Suriye'ye terör ihraç ederken Suriye'nin elinden biz tutuyoruz, bu hükümetler Irak'ı mahvederken biz Irak'ın elinden tutuyoruz, bu hükümetler İran'a düşmanlık ederken biz İran'ın elinden tutuyoruz."

HDP'YE VERİLEN OYLAR MERMİ OLDU, MEHMETÇİĞİN CİĞERİNİ DELDİ

Perinçek, konuşmasında şunları kaydetti:

"Mevcut sistem, ABD güdümlü mafya-tarikat-gladyo sistemi çıkmazdadır. 7 Haziran seçiminin manzaralarını gördük. Terör örgütünü meclisin göbeğine oturttular. Terör örgütüne mayın döşeme özgürlüğü olmaz, Mehmetçiği vurma özgürlüğü olmaz. Mehmetçiği vuranların yeri hapishanedir. Bu sistemin içinde yer alanlar; hükümetleriyle, iktidarlarıyla, muhalefetleriyle hepsi gidicidir. Fethullah Gülen'in elinden dün tutanlar, bugün tutanlar, PKK'nın elinden tutanlar hepsi gidicidir. Bugün Türkiye'yi ABD güdümlü cemaat ve tarikatlardan temizleme zamanıdır. Kınından çıkmış kılıç gibi göreve hazırız. 7 Haziran'da AKP, CHP, MHP, HDP'ye verilen oylar çöpe gitti. HDP'ye verilen oylar mermi oldu, mehmetçiğin ciğerini deldi. Oylarınızla Mehmetçiğin altına mayın döşeyenleri desteklediniz. Oylarınızla Fethullah Gülen terör örgütüne teslim oldunuz. Barajın önünde vatanı, milleti, Atatürk'ü unutanlara, barajın önünde teslim olanlara sesleniyoruz: Şimdi gözüktü mü baraj niçin konmuş? Baraj PKK'yı korumak için, ekonomimizi yıkmak için konmuş. Baraj bir tek Vatan Partisi'ne konmuş. Baraja teslim olan yurtseverlere sesleniyoruz: Cesur olun, oylarınızı Atatürk Cumhuriyeti'ne verin."

KANDİL'E BEYAZ BAYRAK ÇEKTİRECEĞİZ

Perinçek, "Buradan ABD'nin silah vererek aldattıklarına sesleniyoruz. ABD'nin verdiği o silahlarla kardeşini mi komşunu mu vuracaksın? O gençlere burdan sesleniyoruz. ABD'nin verdiği silahları yere atın. ABD'den silah almak, kardeşini vurmak şerefsizliktir. Milletimize buradan söz veriyoruz. Kandil'e beyaz bayrak çektireceğiz" diye konuştu.

ELİNİZİ FETHULLAH GÜLEN TERÖR ÖRGÜTÜNDEN ÇEKİN

CHP ve MHPye seslendiği konuşmasın Perinçek, "Türkiye yeniden Atatürk'ün Türkiyesi olacak, başı dik Türkiye olacak, üreten Türkiye olacak. Şer cephesini yerle bir edeceğiz! Karşımızdaki ABD güdümlü şer cephesini yerle bir edeceğiz. Bilerek veya bilmeyerek orada yer alan bütün insanlarımıza sesleniyoruz: PKK'nın elini bırakın. PKK'yı mazur gören Kemal Kılıçdaroğlu, elinizi PKKdan çekin. CHP ve MHPye sesleniyoruz. 'Elinizi Fethullah Gülen terör örgütünden çekin'" ifadelerini kullandı.

MAYIN DÖŞEYENLERE ÖZGÜRLÜK OLMAZ

Vatan Partisi'nde birleşme çağrısı yapan Perinçek, "Mayın döşeyenlere kol kanat gerenler mayın döşeyenlerin sonunu paylaşacaklardır. Mayın döşeyenlere özgürlük olmaz. AKP saltanatını PKK ile, Fethullah Gülen ile işbirliği yapanlar yıkamaz, AKP saltanatını AKP ile aynı programı savunanlar yıkamaz. AKP saltanatını yıkmak için Vatan Partisinde birleşeceğiz. Barajlara teslim olma" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@