Pab Toplantısına, Chp Adına Nazlıaka Ve Altıok Katılacak

ANKARA (ANKA) -Her yıl düzenlenen Parlamentolararası Birlik (PAB) Genel Kurulu ve Komite toplantılarına TBM...

Haberler 17.10.2015, 13:00
Pab Toplantısına, Chp Adına Nazlıaka Ve Altıok Katılacak

ANKARA (ANKA) -Her yıl düzenlenen Parlamentolararası Birlik (PAB) Genel Kurulu ve Komite toplantılarına TBMM’den CHP adına bu yıl Ankara Milletvekili Aylin Nazlı aka ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok katılacak.

PAB buluşmaları parlamentolar arası diyalogun ilerlemesi, toplumlar arası işbirliği ile barışın sağlanması ve demokrasinin temsili amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu bağlamda bir araya gelen ülke heyetlerinin çalışma alanları arasında; barış ve silahsızlanma, insan hakları, kadınlara ve çocuklara karşı uygulanan şiddet, sosyal ve ekonomik gelişmeler, çevre ve sürdürülebilir kalkınma, eğitim, siyasi ve hukuki meseleler, kadın hakları gibi konular yer almakta. 

Bu yıl düzenlenen toplantı ise son dönemlerde insan hakları adına önemli bir sorun alanı olarak gelişen uluslar arası göç konusuna odaklanmış durumda. "Daha adil, akılcı ve insancıl göç için   ahlaki ve ekonomik zorunluluklar" ana teması altında gerçekleşecek toplantı ve temaslar başta son dönemde Suriye'deki savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan göçmenler olmak üzere göç ve yarattığı etkileri tüm yönleriyle mercek altına alacak.  PAB'ın bu yılki buluşması Türkiye ve dünya gündemine yerleşen sorunlarının insan hakları kapsamında değerlendirilmesi ve çözüm üretilmesi açısından da önemli bilgi alış verişlerine olanak sağlaması bekleniyor. CHP, göçün toplumsal, insani ve ekonomik boyutuyla ele alındığı ve parti programında yer alan çalışmalarının devamlılığı açısından PAB temaslarına son derece önem vermekte.(ANKA)

(ÜNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@