'özel Bürosunda Parti Kapattırıyor' Denilen Burhan Kuzu'nun Hiç Bürosu Olmamış

Eski milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı, Cumhurbaşkanı Danışmanı Burhan Kuzu, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın, kendisi hakkında parti kapatmaya yönelik iddialarını sert bir dille yalanladı.

Haberler 01.08.2015, 13:53
'özel Bürosunda Parti Kapattırıyor' Denilen Burhan Kuzu'nun Hiç Bürosu Olmamış

ANKARA (ANKA)- Eski milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı, Cumhurbaşkanı Danışmanı Burhan Kuzu, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın, "Kuzu'nun avukatlık bürosunda parti kapatma toplantıları yapılıyor" suçlamalarını sert bir dille yalanladı. Kuzu, “Bu iddiaları reddediyorum. Benim üzerinden Cumhurbaşkanını hedef göstermek istiyorlar. İddialar deli saçması. Benim ömrümde özel bürom olmadı. Mağduru oynuyor. Demirtaş yalan şampiyonu” dedi.

Kuzu, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın iddialarına yanıt verdi. ANKA’ya konuşan Kuzu, Demirtaş’ı “yalan konuşmakla” suçladı.

Demirtaş’ın, “Kuzu’nun özel bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda değil. Onun özel hukuk avukatlık bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda, dosya hazırlanıyor. Amaç da parti kapatmaktan çok, hazine yardımından muaf bırakmak. Mümkünse bu yılın sonuna yetiştirmek. Dokunulmazlıklarla birlikte partiyi büyümeden, genişlemeden ve AKP’nin önünü kesecek bir pozisyondan alıkoymak” şeklindeki iddialarını Kuzu, “deli saçması” olarak yorumladı.
Kuzu şöyle dedi: Bu tamamıyla deli saçması bir iddia. Demirtaş, yalan söylemede çok mahiretli.. Suruç olayını bile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın senaryosu, AK Parti’nin değişik noktalarına çekti. Bilerek yapıyor, hedef saptırma gündem em değiştirme ama millet bunları yutmaz. Ne kadar yalan söylerse söylesin. Yalanda mahiretli olduğu da ortaya çıktı.”

-"ÖMRÜMDE ÖZEL BÜROM OLMADI"-

Burhan Kuzu, ömrü boyunca özel bir bürosu olmadığını belirtirken, parti kapatmalara karşı olduğunu bütün dünyanın bildiğini söyledi. Kuzu, “Ömrümde hiç özel bürom olmadı. Hala da yok” diye konuştu.

Kuzu, “Bütün dünya bilir ben her zaman parti kapatmaya karşı oldum. Her platformda da bunu dile getirdim” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın, parti kapatılmasına karşı tavrının da samimi olmadığını dile getiren Burhan Kuzu, Anayasa Komisyonu Başkanı iken, parti kapatılmasına yönelik Anayasa değişikliği maddesine AK Parti içerisinde de karşı olan vekillerin olduğunu söylediğini belirterek şöyle dedi:

“Ben, o dönem Anayasa Komisyonu Başkanı iken, bunlara yalvardım. ‘Bu maddeye karşı çıkanlar var. Bizim parti içeresinden de karşı çıkanlar var. Destek olun bu maddeıdüşmesin dedim heçbirisi gelmedi’ Genel Kurul’a bile girmediler. Madem parti kapatılmalarına karşıydılar o dönem bu maddeye destek verebilirlerdi. Gbunlar mağduru oynuyorlar benim üzerimden Cumhurbaşkanını hedef alıyorlar. Söyledikleri külliyen yalan. Bütün bu iddiaları yalanlıyorum,kabul etmiyorum. Demirtaş’ı da yalan şampiyonu ilan ediyorum. “ (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@