Onlar Gücünü Dağdakilerden Alıyor, Biz Önce Hakk'tan, Sonra Halktan Alıyoruz

TRABZON (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “7 Haziran farklı olacak. Oyunları bozuyoruz, bozacağız. Siz bozacaksınız, 7 Haziran’da sandıkta bozacaksınız. Onlar gücünü dağdakilerden alıyor, biz gücümüzü önce Hakk’tan

Haberler 12.05.2015, 00:50
Onlar Gücünü Dağdakilerden Alıyor, Biz Önce Hakk'tan, Sonra Halktan Alıyoruz

TRABZON (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “7 Haziran farklı olacak. Oyunları bozuyoruz, bozacağız. Siz bozacaksınız, 7 Haziran’da sandıkta bozacaksınız. Onlar gücünü dağdakilerden alıyor, biz gücümüzü önce Hakk’tan, sonra halktan alıyoruz” dedi.

Erdoğan, Trabzon’da toplu açılış töreninde konuştu. 7 Haziran’ın farklı olacağını söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bu seçim yeni Türkiye’nin inşasını isteyenlerle, eski Türkiye’yi hortlatmak isteyenlerin seçimine dönüştü. Ben yeni Anayasa dedikçe, başkanlık sistemi dedikçe birileri giderek daha hırçın bir şekilde eski Türkiye’nin alışkanlıklarına sarılıyor. Gide gide tek parti CHP’si dönemine kadar vardılar. Proje olarak da ortaya bir eski Türkiye koalisyonu kurdular. Önlerinde ana muhalefet partisi var, arkasında bölücü örgütün güdümündeki parti ile paralel örgüt birlikte saf tutmuş durumda. Hedeflerinde Diyanet var, imam hatipler var. Bu oyunları bozuyoruz, bozacağız. Siz bozacaksınız, 7 Haziran’da sandıkta bozacaksınız. Onlar gücünü dağdakilerden alıyor, biz gücümüzü önce Hakk’tan, sonra halktan alıyoruz. Farkımız bu.

Diyanet İşleri Başkanı’na taktılar. Bunlar tabi ki Diyanet’e düşman olacak; çünkü bunların dinle alakası yok. Dinle alakası olmayanın Diyanet’le alakası olur mu? Tutmuş, ekonomi anlatıyor. Diyor ki, ‘Biz kaynakları temin ettik.’ Temin ettin de ne yaptın? Diyanet İşleri Başkanı’nın altındaki Mercedes’i almış, oradan 1 milyon kaynak temin etmiş. Ya sen ne diyorsun? Böyle rakamlardan kaynak olur mu? Bunlardan iyi bir komediyen olur, başka bir şey olmaz. Bundan haberim olsa, Diyanet İşleri Başkanıma derdim ki, ya ne yapıyorsun? Böyle bir şey yapılır mı? Bu makama bu arabanın daha lüksü gerekir. Sana bu saldırıda bulunanların çoğunun altında bu araba var. Bu Türkiye, eski Türkiye değil. Eskiden bu arabalara binmek lükstü ama bugün alelade. Diyanet İşleri Başkanlığımıza laf uzattırmayacağız. Onlar istediği kadar saldırsın.

Neymiş, Cumhurbaşkanı geziyormuş. Evet, geziyorum. Milletim için geziyorum. Ben bunlardan mı izin alacağım? Milletim bana izin değil, görev verdi. Türkiye’yi de dolaşacağım, dünyayı da dolaşacağım. İş adamlarımızı yanıma alacağım, onlara beraber dolaşacağım; çünkü yeni Türkiye’ye bu lazım. İstiyorlar ki, meydanı boş bırakayım, istedikleri gibi at oynatsınlar, yok öyle yağma.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@