Öğretmenler ve Polislere 3600 ek gösterge sözü!

Devlet Bahçeli " Öğretmenlerimize ve Polislerimize 3600 ek gösterge sağlayacağız! " - MHP lideri Bahçeli, "Milliyetçi Hareket'in iktidarı, Türk milletinin iktidarı ola

Haberler 19.05.2015, 19:54
Öğretmenler ve Polislere 3600 ek gösterge sözü!

Devlet Bahçeli " Öğretmenlerimize ve Polislerimize 3600 ek gösterge sağlayacağız! " - MHP lideri Bahçeli, "Milliyetçi Hareket'in iktidarı, Türk milletinin iktidarı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi herkesi kucaklayacaktır" dedi.

MHP lideri Bahçeli, "Milliyetçi Hareket'in iktidarı, Türk milletinin iktidarı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi herkesi kucaklayacaktır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi tarafından Anıt Park'ta düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Bahçeli, bundan tam 96 yıl önce Samsun'dan Milli Mücadele'nin ilk adımının atıldığını, işgal ve esarete ilk hamlenin yapıldığını, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk harcının karıldığını, vatanın selamet dolu ufuklarına doğru cesaretle yol alındığını vurguladı.

Türk milletinin Samsun'dan Afyonkarahisar'a kadar inançla yürüdüğünü belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

"Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları, Samsun'dan başlattıkları yürüyüşle yorgunluğu ve yılgınlığı yendi. Vatanımıza göz diken, varlığımıza ömür biçen emperyalist vahşiler, ilk cevabını Samsun'da aldı. 19 Mayıs 1919, aklın, asaletin, sabrın, milliyetçi şuurun, stratejinin ve bağımsızlık sevdasının ürünüdür. 19 Mayıs, milli dirilişin yürüyüşüdür. 19 Mayıs, milliyetçi yürüyüşün meydan okumasıdır. 19 Mayıs, zalime, haine, alçağa, iş birlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk'ün kudretli yürüyüşüdür. 96 yıl önce Türk milleti zafere doğru yürüyüşe geçmiştir. 96 yıl önce durup teslim olanlara karşı yürüyüş başlatılmıştır. Bu yürüyüş, vatanı sahipsiz, çaresiz, kimsesiz sananlara karşı var olma kavgasıdır. Bu yürüyüş, bölünmemizi, parçalanmamızı isteyenlere karşı nefsi müdafaa kararlığıdır. Bu yürüyüş, bitmemizi, tükenmemizi, gitmemizi, yersiz yurtsuz kalmamızı projelendiren müstevlileri İzmir'e kadar kovalayan iradenin eseridir. Bu esere hürmet ve hayranlık duyuyoruz. Bu esere leke sürdürmemek için biz de yürüyoruz, biz de 19 Mayıs'ın ruhuyla direniyoruz."

"Milliyetçi Hareket Partisi hükümetini kuracağız"

MHP'nin, 20 gün sonra mutlaka ve mutlaka tek başına iktidara ulaşacağını savunan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi hükümetini kuracağız. Sizlere güveniyorum ve Afyonkarahisar'ı tam kadro ile Meclis'te görmek istiyorum" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket'in iktidarı, Türk milletinin iktidarı olacaktır. Milliyetçi Hareket'in iktidarı, mazlumun, çaresizin, işsizin, yoksulun, çiftçinin, memurun, işçinin iktidarı olacaktır. Milliyetçi Hareket, dulun, yetimin, yolda kalmışın, fukaranın yanında duracaktır. Milliyetçi Hareket herkesi kucaklayacaktır" dedi.

Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini 3 Mayıs'ta "Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek" başlığıyla ilan ettiklerini anımsatarak, emeklilerin zorda olduğunu ve geçinemediğini kaydetti.

Bahçeli, emekliler ve asgari ücretle çalışanlarla ilgili vaatlerini şöyle sıraladı:

"Emeklilerimize sesleniyorum; mart ayında bin 400, eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği almak için bizimle yürüyün. Esnaf ve sanatkarımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmesine son vereceğiz. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kökten gidereceğiz. Asgari ücretle çalışan kardeşlerim, Erdoğan sizi yok saysa da bunalımdasınız, sorun yaşıyorsunuz. Bunun farkındayım. Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkarmak, büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz, siz de bize katılmaya hazır mısınız?"

"Mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz"

Muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükseleceğinin sözünü veren Bahçeli, vaatlerini şöyle sıraladı:

"Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alan kardeşlerimin her ay 150 lira huzur hakkı alması için lazım gelen tedbirleri alacağız. Elleri toprak kokan çiftçi kardeşim, Allah'ın izniyle yüzünü güldüreceğiz. Başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacağız. Afyonkarahisar'ın desteğiyle mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldırmak için yürüyoruz. Bize katılmaya var mısınız? Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere, kullandıkları girdilerdeki KDV'yi yüzde 1'e düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız, bizimle olmaya var mısınız? Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için heyecanlıyız. Esnaf ve sanatkar kardeşim, yeni iş yeri açtıysan, meraklanma 5 yıl süreyle gelir vergisinden seni muaf tutacağız. Kendi adına ödediğin sigorta primlerinin yarısı 5 yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır.

Esnaf, Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesini yapacağız. İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, Üreten Ekonomi Programımız ile her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz."

"Üniversite sınavlarını kaldıracağız"

Evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut sağlayacaklarını ya da 250 lira kira yardımı yapacaklarını, elektrik tüketimi 200 kilovat saat olan ve ödeme gücünden yoksun vatandaşlara yüzde 75 indirim yapacaklarını bildiren Bahçeli, şu vaatlerde bulundu:

"Her öğrencimize, başarılı olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceğiz. Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımız duyun sesimizi, cebinize her ay 100 lira koyacağız. Öğretmenlerimize 3 bin 600, emniyet mensuplarına 3 bin 600 ek gösterge sağlayacağız. Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız."

sgkrehberi.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@