Nazlıaka: Tüm Dünya Liderleri Teröre Karşı Tek Bir Duruş Sergilemeli

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Paris’teki terör saldırısına ilişkin, “T...

Haberler 14.11.2015, 12:35
Nazlıaka: Tüm Dünya Liderleri Teröre Karşı Tek Bir Duruş Sergilemeli

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Paris’teki terör saldırısına ilişkin, “Tüm dünya liderleri teröre karşı tek bir duruş sergilemeli ve hep birlikte terörü lanetlemek gerekiyor. Tüm dünya terörü lanetlemelidir” dedi.

TBMM’de kaydını yaptıran Nazlıaka, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

-“TÜM DÜNYA TERÖRÜ LANETLEMELİDİR”-

Paris’teki terör saldırısına ilişkin soruya Nazlıaka, “Terörün dili, dini, ırkı yok. Dün Ankara’da gerçekleşen bir terör bugün Paris’te yarın dünyanın bir başka başkentinde başka bir ülkesinde de gerçekleşebilir. Onun için tüm dünya liderleri teröre karşı tek bir duruş sergilemeli ve hep birlikte terörü lanetlemek gerekiyor. Tüm dünya terörü lanetlemelidir” dedi.

“Samanyolu yayın grubu Türksat tarafından uydudan indirilme kararı kapsamına alındı, ne diyorsunuz?” sorusuna Nazlıaka, “Her koşulda her aşamada medya özgürlüğünden yanayız. Medya üzerinde uygulanan her türlü baskıya karşı CHP olarak biz medya kuruluşlarının yanında yer alırız. Medya üzerinde yapılan baskıları bir kez daha kınıyoruz” yanıtını verdi.

-“OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İLE OLAĞAN KURULTAY ARASINDAKİ TARİHLERDE ÇOK BÜYÜK BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK”-

Olağanüstü kurultay taleplerinin hatırlatılması üzerine Nazlıaka, “Biz dün birçok milletvekili olarak olağan kurultayın devam etmesi yönündeki irademizi ortaya koyan bir ortak metin imzaladık. Zaten olağanüstü kurultay ile olağan kurultay arasındaki tarihlerde çok büyük bir değişiklik olmayacak ama bizim partimiz gerçekten de demokrasiyi içselleştirmiş bir partidir o yüzden biz bireyler üzerinden hareket etmiyoruz. Eğer gerçekten gerekli miktardaki imza toplanırsa o zaman zaten tüzüğün gerektirdiği şeyler yerine getirilecektir” dedi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@