Myp Liderinden Bahçeli'ye Ağır İthamlar

Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hükümete karşı olan tutumunu eleştirerek, “Bahçeli gerçek bir diktatördür. Bütün hayatı entrika ve anti

Haberler 02.09.2015, 15:00
Myp Liderinden Bahçeli'ye Ağır İthamlar

ANKARA(ANKA) - Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hükümete karşı olan tutumunu eleştirerek, “Bahçeli gerçek bir diktatördür. Bütün hayatı entrika ve anti-demokratik tutum üzerine kuruludur” iddiasında bulundu.

MYP Lideri Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, MHP Lideri Bahçeli’nin, “Demokratik tutum adına AK Partiden de Erdoğan da siyaseten ibret alacağı çok fazla örnek” olduğunu öne sürerek, “Erdoğan’a diktatör derken kendini nereye koyduğuna iyi bakmalıdır. Partide kullandığı ihraç ve tüzük değişikliği gibi usulsüz işlemlerin ağır sonuçların kendi başında patlayacaktır. 2009 kongresinde kendisine karşı Genel Başkanlık adaylığımı açıkladığımda Tüzük gereği Bahçeli aday olamıyordu. 5 Dönem kuralı ile Bahçeli’nin adaylık süresi ve genel başkan olarak MHP ‘de kullanacağı şans bitmişti. Bahçeli, hakkı olmamasına rağmen hatta kendisi tüzük gereği genel başkan olamazken hukuksuz bir şekil de gece yarısı tüzük değişikliği yaparak kendisini hukuki olmayan bir şekil de ömür boyu genel başkan seçtirmiştir” dedi.

-“ERDOĞAN AK PARTİ TÜZÜĞÜNE SAYGI GÖSTERDİ”-

Bahçeli’nin, Küba Devlet Başkanı Castro’dan daha fazla “diktatör” bir siyasetçi olmayı başardığını ileri süren Yılmaz açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tek adamlıkla suçlayan Bahçeli onun AK Partide tüzük gereği üç dönem Genel Başkanlık sürecine riayet ettiğini vekil adaylarında da bu hukuki zemini delmediğini görmedi mi? Ama kendisi hukuk tanımadan hem yasal olmayan bir şekilde kendisini ömür boyu genel başkan seçtirip hem de ben dahil bütün adayları partiden ihraç ederek Küba Devlet Başkanı Castro’dan daha fazla diktatör bir siyasetçi olmayı başarmıştır.”

-“50 YILDA İKİ GENEL BAŞKAN, 13 YILDA 3 GENEL BAŞKAN”-

AK Parti’de 13 yılda üç farklı genel başkan ve başbakanın görev yaptığını belirten Yılmaz, “MHP yönetimi yarım yüzyılda iki genel başkanla ömür tüketmiştir. Hala aynı kişi genel başkanlığını baki kılmak için elinden gelen her türlü yola başvurmaktadır. Bahçeli MHP ve dolayısı ile Türk milliyetçiliği üzerinde kurduğu ağır işgalin yıkılmayacağını en azından yaşadığı sürece bu işgali sürdüreceğini düşünerek büyük bir hata yapmaktadır. Zira her diktatör gibi Bahçeli’de kurduğu bu ağır işgalin ve ihraç mekanizmasının altında kalacaktır. Yapacağı en iyi şey yakın tarihten özür dileyerek vaktiyle insanlara verdiği sözleri tutmak olacaktır” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@