Myp Lideri Yılmaz: Mhp Ülkücüleri Değil Bahçeli'yi Temsil Ediyor

Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki ihraçları ve partinin geçici hükümet karşısındaki tutumunu eleştirdi.

Haberler 29.08.2015, 14:36
Myp Lideri Yılmaz: Mhp Ülkücüleri Değil Bahçeli'yi Temsil Ediyor

ANKARA (ANKA)- Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP'deki ihraçları ve partinin geçici hükümet karşısındaki tutumunu eleştirdi. Yılmaz, “Bahçeli uzlaşmaz tutumunu millete izah edemeyecek. Milliyetçi Hareket Partisi ülkücüleri değil Bahçeli’yi temsil ediyor” dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada, gerçek ülkücülerin MHP dışında kaldığını öne süren Yılmaz, “MHP yönetimi büyük bir titizlikle ne kadar gerçek vatan evladı, ülkücü varsa ihraç ederek, partinin dışına itmiştir. Eğer Bahçeli gerçek ülkücülere kapıyı kapatmasaydı, şimdi bu ülkede MHP iktidarı vardı” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tutumunun uzlaşmadan yana olmadığını ve parti bünyesindekilerin Bahçeli’den korktuğunu söyleyen Yılmaz, “MHP’de birinci gündem maddesi her zaman Devlet Bahçeli’nin mutlak egemenliği ve onun nasıl Genel Başkan kalacağı konusu olmuştur. Tabanın, delegenin, MHP içerisinde vekillik yapanların Bahçeli korkusu son bulmadıkça bu memleket iflah olmaz” iddiasında bulundu.

-“DENGELİ BİR KABİNE”-

Yılmaz, geçici hükumete ilişkin şöyle konuştu:

“Geçici de olsa memleketimizde bir hükumetin kurulmuş olması son derece önemlidir. Bu manada geçici hükumetin milletimize hayırlı olmasını dilerim. Bakıldığında gayet dengeli bir kabine görünümü var. Başarılı olmaları, milletimiz adına hayırdır.” (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@