Myp: Bu Hayasız Saldırıları Bitirelim

Muhafazakâr Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz “Malsa mal, cansa can verelim. Ama bu hayâsız saldırıları bitirelim” dedi.

Haberler 07.09.2015, 16:38
Myp: Bu Hayasız Saldırıları Bitirelim

ANKARA(ANKA) - Muhafazakâr Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz “Malsa mal, cansa can verelim. Ama bu hayâsız saldırıları bitirelim” dedi.

Muhafazakâr Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, teröre bulaşanların derhal sınır dışı edilmesini isterken, “İsteyen Barzani’ye isteyen İran’a isteyen Avrupa’ya gitsin ama Türk sınırlarında asla’’ dedi.

-“KÜRTLERİN DE TÜRKLERİN DE ORTAK DÜŞMANI ERMENİLERDİR’’-

Yılmaz, geçmişteki Ermeni saldırılarını hatırlatarak “Bu bir Kürt hareketi değildir. Bu Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i üst kimliğimiz olan Türklüğü hedef alan Ermeni katliamıdır.  Bir Ermeni örgütü Laz, Çerkez, Kürt demeden bütün Türk unsurlardan geçmişin  intikamını alıyor. Bu kadar siyasi çaresiz izliyor. Bu durum kabul edilemez’’ diye konuştu.

-“KORUCULUK GİBİ SİVİL HALKTAN YEREL GÜVENLİK BİRİMLERİ OLUŞTURALIM’’-

Sivil halkın silahlandırılarak sınır boylarına yerleştirilmesini öneren Yılmaz şunları kaydetti: “Bölge halkından vatanperver olanlarından hızla bir korucu ve özel sivil kuvvetler tertip edilerek sınır boylarına yerleştirilmelidir. Bunun yanı sıra bazı Türk Cumhuriyetlerinden sınırlarda akıncı birlik karakolları kuralım. Böylece terör sınır dışına itilsin.’’

-“TÜRKİYE’YE TERÖR KONUSUNDA YARDIM EDECEK TEK ÜLKE İSRAİLDİR’’-

Türkiye-İsrail ilişkilerinin derhal düzeltilmesi ve ortak bir savunma planı geliştirilmesi gerektiğini savunan Yılmaz, “Türkiye acil olarak İsrail ilişkilerini düzeltmelidir. İki ülke ortak çıkarları çerçevesinde iki ülkenin de terör guruplarına karşı ortak bir plan yapılarak müşterek hareket edilmelidir’’ dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@