Mustafa Kamalak: Şehit Kanlarını Durdurmak İçin Elimizi Taşın Altına Koyarız

SAADET Partisi (SP) Niğde İl Teşkilatı 5'inci Olağan Genel Kurul toplantısı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katılımı ile gerçekleştirildi.

Haberler 19.09.2015, 21:22
Mustafa Kamalak: Şehit Kanlarını Durdurmak İçin Elimizi Taşın Altına Koyarız
Uğur MART/ NİĞDE, (DHA) - SAADET Partisi (SP) Niğde İl Teşkilatı 5'inci Olağan Genel Kurul toplantısı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katılımı ile gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Ahmet Binici tekrar SP Niğde İl Başkanı seçildi. 

SP Niğde İl Teşkilatı 5'inci Olağan Genel Kurul toplantısı'na Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve partinin İl ve İlçe teşkilatlarıda katıldı. Kongrede konuşan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Ülkemiz şu günlerde gerçekten kritik günlerden geçmekte. 7 Haziran seçimlerde biz bir çok yerde vurgu yaptık. Milli görüşün, Saadet Partisinin yer almadığı bir meclis bu ülkenin hiç ama hiçbir problemini çözemez dedik. Seçimler yapıldı. Daha öncede mecliste bulunan partiler mecliste ki varlığını devam ettirdi. Ne değişti değişen bir şey oldu mu? Hiçbir şey değişmedi ülke biraz daha karıştı şehit haberleri peş peşe gelmeye başladı. Dolar, Euro fren tutmaz hale geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Nisan’da tatile girmişti. Eski meclis faaliyetlerini sürdürdü. 7 Hazirandan itibaren yeni millet vekilleri meclise geldi. Bu geçen 5,5 ay süre içerisinde Türkiye’de Türkiye Büyük Millet Meclisi personeli ve milletvekillerinin sadece maaşları çalıştı. Kendileri ise çalışamadı çalışma imkanı bile bulamadılar" dedi.

Son günlerde artar terör olaylarınıda değinen Kamalak şunları söyledi: "Saadet Partisi mutlaka mecliste olmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi niye terörü durdurmuyor. Halkların Demokratik Partisi katiyen durduramaz. Bu önümüzdeki süreçte Ak Parti’nin lideri emin olun net söylüyorum diyecek ki tek başına bizi iktidara getirmediniz görün ülkenin halini diyecek. Ben diyorum ki arkadaş sen 13 yıldan beri tek başına iktidardaydın ülkeyi bu hale sen getirdin." 

Milli görüşün yer almadığı bir meclisten Türkiye'ye bir hayır gelmeyeceğini söyleyen Kamalak, "Şehit kanlarını durdurmak ve akan göz yaşlarını silmek için üzerlerimize düşen görevi yapmaya elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ama sadece elimizi değil icap ediyorsa gövdemizi de başımızı taşın altına koymaya razıyız" diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@