Muharrem İnce: Türkiye'yi Rabia ruhu değil Kuvayi Milliye ruhu kurtarır

"AKP bu kafayla giderse yine darbe olur. Türkiye'yi kurtaracak ruh Rabia ruhu değil, Kuvayi Milliye ruhudur"

Haberler 22.07.2016, 15:00 22.07.2016, 15:03
Muharrem İnce: Türkiye'yi Rabia ruhu değil Kuvayi Milliye ruhu kurtarır
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 15 Temmuz darbe girişimi ve darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler hakkında çarpıcı açıklamalarda ve uyarılarda bulundu. AKP'nin yaşananlardan ders çıkarmadığını söyleyen İnce, CHP'liler de pazar güünü Taksim Meydanı'nda yapılacak CHP'nin demokrasi mitingine ücretsiz araç tahsis eden İBB'nin araçlarını ücretsiz kullanmamaları çağrısında bulundu.

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın 'Medya Mahallesi' programına konuk olan İnce'nin açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

"HALA ATAMA YAPMAK İÇİN BADEM BIYIK ARIYORLAR"
AKP yaşananlardan ders almadı. Biz yıllarca bu yapı konusunda uyardık ama dinlemediler. Hala daha yapacakları atamalarda liyakat yerine 'bizden olsun' diye badem bıyık arıyorlar.

 "DARBE ÇANTAM VAR"

Darbe çantam var benim. İçimde acil durumlarda lazım olacak bir kaç parça eşya ve silah var. 15 Temmuz gecesi tesadüfen darbe çantam yanımdaydı. Türkiye'de siyaset yapan herkes, darbe olabileceğini bilir.

 RUS UÇAĞI VE REZA ZARRAB

Rus uçağının düşürülmesi ve özür dilenmesi ile Reza Zarrab arasında bir ilişki var mı? Türkiye dış politikada neden makas değiştirdi.
 
"RABİA RUHU DEĞİL, KUVAYİ MİLLİYE RUHU"

Hala çıkıp Rabia ruhundan bahsediyorlar. Türkiye'yi Rabia ruhu değil, Kuvayi Milliye ruhu kurtarır. AKP bunu henüz anlamadı.
 
İETT ARAÇLARINI BEDAVA KULLANMAYIN

CHP'in pazar günü Taksim Meydanı'nda darbe girişimine karşı yapacağı miting için tüm vatanndaşlara çağrıda bulunan Muharrem İnce, bedava araç tahsis edeceğini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu jestini doğru bulmadığını söyleyerek "Kamu kaynaklarının bu şekilde kullanılması doğru değil. CHP'li vatandaşlarımız o araçları bedava kullanamsınlar. Zaten tenezzül edeceklerini sanmıyorum" dedi.
 
Kaynak: abcgazetesi.com
Yorumlar (1)
osman42 4 yıl önce
SAYIN MUHARREM İNCE, GÖZÜNÜ KAPATIP, KULAĞINI TIKAMAKLA , AĞZINIZA GELENİ SARFETMEKLE BU SİYASET OLMAZ. RABİA KELİMESİNİN ANLAMINI ANLAMAMIŞ VE KONUŞUYORSUNUZ. TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK MİLLET DENİYOR. FAKAT SİZ HALA İŞİ SULANDIRMA PEŞİNDESİNİZ.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@