Muharrem İnce'nin CHP'den İstifa Etmemek İçin 3 Şartı Belli Oldu! Kılıçdaroğlu İle Görüşme Yapılacak!

CHP'de parti için karışıklıklara son verebilmek için harekete geçen bazı eski milletvekilleri ve eski genel başkanlar Muharrem İnce'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu ikna etmeye çalışıyorlar. Muharrem İnce'nin ayrılmamak için 3 şartının olduğu öne sürüldü.

Muharrem İnce'nin CHP'den İstifa Etmemek İçin 3 Şartı Belli Oldu! Kılıçdaroğlu İle Görüşme Yapılacak!

CHP içerisinde bir süredir Muharrem İnce'nin başını çektiği muhalif hareket yeni bir parti kurmak için harekete geçerken Muharrem İnce'in CHP'den istifa etmemek için 3 şartı olduğu iddia edildi.

CHP'DE PARTİ İÇİ KARIŞIKLIKLARA ESKİ GENEL BAŞKANLAR MÜDAHLE ETTİ!

Gazeteci gürkan Hacır, Habertürk'te katıldığı bir canlı yayında CHP'de şok etkisi yaratacak bir iddiada bulundu. CHP eski milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hakkı Akalın ve Metin Lütfü Baydar'ın eski genel başkanlar Murat Karayalçın, Deniz Baykal ve Hikmet Çetin ile görüşmelerinin detaylarını açıklayan Gürkan Hacır önemli bir iddiada bulundu.

MUHARREM İNCE'DEN İSTİFA ETMEMEK İÇİN 3 ŞART!

Oluşan heyetin Muharrem İnce ile de bir görüşme yaptıkları ve İnce'nin partiden ayrılmamak için 3 şartının olduğu bildirildi. Bu iddiaya göre Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı adaylığının CHP üyeleri tarafından seçilmesini istedi. İnce'nin ikinci şartı ise CHP Genel Başkanlık seçiminin yine parti üyelerinin oy kullanabileceği bir şekle dönüştürülmesi oldu. Son şart ise iki dönem başarısız genel başkanın koltuğu bırakmasına yönelik tüzük değişikliği olduğu iddia edildi.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEKLER!

Muharrem İnce'nin bu taleplerde bulunmasının ardından CHP eski milletvekilleri mevlüt Dudu, Hakkı Akalın ve Metin Lütfü Baydar eski genel başkanların talimatı ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir rendevu talep ettiler. Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir temaslarını bitirip Ankara'ya döndüğünde 3 eski CHP milletvekili ile görüşecek. Bu görüşmede milletvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu'na Muharrem İnce'nin şartlarını iletecekler. Bu şartlar kabul görürse Memleket Partisi'nin kuruluşu iptal edilecek ve istifa edenler de yeniden CHP'ye dönecekler.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@