Muharrem İnce CHP'den İstifasını Duyurdu: ABD'den Demokrasi Dilenenlerle Yolumu Ayırıyorum!

Muharrem İnce'nin beklenen ayrılık açıklaması bugün yapıldı. Basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce CHP'den bugün istifa edeceğini çok sert ifadelerle açıkladı.

Muharrem İnce CHP'den İstifasını Duyurdu: ABD'den Demokrasi Dilenenlerle Yolumu Ayırıyorum!

CHP'de Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile fikir ayrılığına düşen ve bir süredir başlattığı Memleket Hareketi'ni Memleket Partisi'ne dönüştürmek için çalışmalar yapan Muharrem İnce önemli açıklamalar yaptı.

MUHARREN İNCE İSTİFASINI DUYURDU!

CHP'den bugün istifa edeceğini duyuran Muharrem İnce, “CHP artık bir tabela partisi olmuştur. Bu nedenle yolumu CHP ile ayırıyorum. Potansiyeline güvenmeyip dostlarına bel bağlayan tek parti CHP'dir. Ataürk'ün kurduğu CHP kendi ilkelerini yok saymış ve uzaklaşmıştır. Yöneticiler ve seçmenler arasında derin bir uçurum olmuştur. Bu nedenle CHP'den istifa ediyorum.” dedi.

CHP'Yİ BOMBALADI!

CHP'ye sert eleştiriler yönelten Muharrem İnce, “CHP'de cefa çekenlerle sefa sürenler ayrı kişiler olmaya başladı. Bugün bir yol ayrımındayım. 42 yılın sonunda kafamda siyah saç kalmadı. CHP'nin her kademesinde görev aldım. Ben hala Atatürkçüyüm ve hala kurucu değerlere sımsıkı bağlıyım. Ben ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum. Mustafa Kemal yerine Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. CHP aday yapmayınca başka partiden aday olup sonra da bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. FETÖ'cüleri koruyanlarla yolumu ayırıyorum. Mavi Vatan'ı kavrayamayanlarla yolumu ayırıyorum. 'Türkiye maalesef Azerbaycan'a yardım etti' diyenlerle yolumu ayırıyorum.” ifadelerini kullandı.

MUHALEFETİN GÜNLERDİR ÇITI ÇIKMADI!

Türkiye'de muhalefet kalmadığını söyleyen Muharrem ince, “Böyle bilinçsiz bir muhalefet olabilir mi? Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri biz atanmış rektör istemiyoruz deyince Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkıp 'yürekleri yetse cumhurbaşkanını da istifaya davet edecekler' dedi. Bu söz üzerine kaç gündür tek açıklama yapmadım. Bakalım muhalefet ne diyecek diyerek bekledim. Muhalefetten çıt çıkmadı. Siz neyin muhalifisiniz? Milyonlarca yüreği yeten insan var bu ülkede. Ben onlar adına Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek evet istifa etmelisin diyorum. Bu muhalefet bunu söyleyemiyor, meydan okuyamıyor, iddiaları kalmamış.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@