Milleti 36'ya Ayırıp Birleştireceklerini Sanıyorlar

-Devlet Bahçeli, MHP’nin Afyonkarahisar mitinginde konuştu. - İktidarın 96 yıl önceki işgal ve istila kadrosundan hiçbir farkı kalmadığını belirten Bahçeli, “AKP’yle beraber, bugün karşımıza 1919’un küresel dayatmaları tekra

Haberler 19.05.2015, 19:17
Milleti 36'ya Ayırıp Birleştireceklerini Sanıyorlar

-Devlet Bahçeli, MHP’nin Afyonkarahisar mitinginde konuştu.

- İktidarın 96 yıl önceki işgal ve istila kadrosundan hiçbir farkı kalmadığını belirten Bahçeli, “AKP’yle beraber, bugün karşımıza 1919’un küresel dayatmaları tekrar yeşermiştir. Türkiye’yi, Sevr şartlarına götürmek için büyük bir saldırı ve kapsamlı operasyon yürütülmektedir. Bedelini kanla ödeyerek kazandığımız bağımsızlığımız tehdit altındadır” dedi.

AFYONKARAHİSAR (ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli iktidarın “Hırsızlar hesap versin, karakola ve adliyeye gitsin” çağrısına “Sandığa gidelim, millet karar versin” karşılığını verdiğini belirterek, “Biz ‘çözülmeye kapı açmayın, milleti birbirine düşüreceksiniz’ diyoruz; onlar ‘güzel şeyler olacak, milli birlik ve kardeşlik canlanacak’ diyorlar. Biz ‘milleti 36’ya ayırmakla birlik olmaz’ diyoruz, onlar önce ayırıp sonra birleştireceklerini sanıyorlar” şeklinde konuştu.

Bahçeli MHP’nin Afyonkarahisar mitinginde konuştu. Devlet Bahçeli konuşmasına, “Her şey ilk adımla başlar. Adımlar birleşir yürüyüş olur. Yürüyüşler eklemlenir mücadelede buluşur. Mücadeleler hızlanır tarihle birleşir, tarihin sayfalarını mühürler. Ve an gelir, o tarih Türk diye okunur. Ve gün olur, o tarih Türk milletinin kahramanlıklarını insanlığın idrakine şakır şakır söyletir” sözleriyle başladı.

19 Mayıs 1919’un aklın, asaletin sabrın, milliyetçi şuurun, stratejinin ve bağımsızlık sevdasının ürünü olduğunu belirten Bahçeli, “19 Mayıs; milli dirilişin yürüyüşüdür, milliyetçi yürüyüşün meydan okumasıdır; zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk’ün kudretli yürüşüdür” dedi.

-“96 YIL ÖNCESİNDEN FARKI KALMAZ”-

İktidarın 96 yıl önceki işgal ve istila kadrosundan hiçbir farkı kalmadığını belirten Bahçeli, “AKP’yle beraber, bugün karşımıza 1919’un küresel dayatmaları tekrar yeşermiştir. Türkiye’yi, Sevr şartlarına götürmek için büyük bir saldırı ve kapsamlı operasyon yürütülmektedir. Bedelini kanla ödeyerek kazandığımız bağımsızlığımız tehdit altındadır. Bin yıl boyunca sevgiyle yoğurduğumuz kardeşliğimiz taciz altındadır. Birlikte yaşanan yüzyılların semeresi olan kültürümüz kuşatma altındadır. Hoşgörüyle oluşmuş manevi değerlerimiz istimar kapanındadır. Milli dayanışmamızın temeli olan huzur ve asayişimiz tehlikelerin göbeğindedir. Hukuk ve adaletimiz siyasi tasallut ve yandaş hakimiyetindedir. Dürüst ve temiz yönetim arayışları rüşvet ve soygun çetesinin baskısındadır. Millet ve devletçe içinde bulunduğumuz durum özetle budur. Bu karanlık tablonun mimarı AKP’dir” dedi.

Kefenle siyaset yaptığını söyleyenlerin kendilerini anlayamayacığını kaydeden Bahçeli, “Mursi üzerinden duygu sömürüsüne yeltenen ve şehadet istismarına başvuran zalimler milli duruşun yanından bile geçemezler. Zira onların fıtratında vatan ve tarih sevgisi yoktur. Onların söz ve mizaçlarına Türkiye’nin hak ve çıkarları yansımamıştır” dedi.

“Evet, doğrudur; Erdoğan ve Davutoğlu hep ilkleri gerçekleştirmiştir” diyen Devlet Bahçeli şöyle devam etti:

“Siyaset tarihimizde ne kadar garabet ve rezalet varsa ilk kez bunlarla yaşanmıştır. İlk kez bir Cumhurbaşkanı Anayasa’yı delmiştir. İlk kez bir Cumhurbaşkanı açıktan siyasi taraf tutmuştur. İlk kez bir Cumhurbaşkanı defalarca Anayasa suçu işlemiştir. İlk kez bir Cumhurbaşkanı muhalefetle bu kadar kavga etmiş, kindarlığını, tahammülsüzlüğünü ispatlamıştır. İlk kez bir Cumhurbaşkanı rejim ve sistemi rafa kaldırmak için hazine imkanlarıyla meydanlara inmiştir. İlk kez bir Cumhurbaşkanı Türk milletini kafasında bölmüş, bölücü terör örgütüyle başkanlık pazarlığına oturmuştur. İlk kez bir Cumhurbaşkanı asgari ücretin arttırılması tekliflerine sinirlenmiş, kaçak ve karanlık saraya sizlerin helal rızkını saçmıştır. İlk kez bir Cumhurbaşkanı haram yemiş, hıyanete göz kırpmış, rüşvetçileri korumaya almış, kişisel husumet içinde olduklarını kırmızı kitaba tehdit olarak yazdırmıştır. Başbakan için de ilkler vardır ve saymakla bitmeyecektir. İlk kez bir Başbakan serok olmuş, doğuda başka, Afyon’da başka konuşmuş, fırıl fırıl dönmüştür. İlk kez bir Başbakan kendi makamını ortadan kaldırmak için siyaset meydanlarına çıkmış, itibar ve saygınlığını yıkmıştır. İlk kez bir Başbakan, terbiye ve ıslaha bu kadar muhtaç düşmüştür. İlk kez bir Cumhurbaşkanı ve Başbakan millilikten bu kadar savrulmuş, ilk defa küresel cinayet projelerinin eteğine tutunmuşlardır.”

-“36 YA AYRILAN BİR MİLLET SONRA BİRLEŞEMEZ”-

Devlet Bahçeli “Biz hırsızlar hesap versin, karakola ve adliyeye gitsin diyoruz, onlar sandığa gidelim, millet karar versin diyorlar. Biz çözülmeye kapı açmayın, milleti birbirine düşüreceksiniz diyoruz; onlar güzel şeyler olacak, milli birlik ve kardeşlik canlanacak diyorlar. Biz milleti 36’ya ayırmakla birlik olmaz diyoruz, onlar önce ayırıp sonra birleştireceklerini sanıyorlar. Biz Türklük canımız ve varlığımız diyoruz, onlar Türklükle karşımıza gelmeyin diyorlar” şeklinde konuştu.

MHP Lideri Bahçeli mitingde ayrıca, “Hamd olsun, milli varlıklarımızın tahrip edildiği kara bir dönem kapanmak üzeredir. Acımasız bir sömürüden beslenen yaygın bir yoksulluğun, yolsuzluğun, işsizliğin sona ereceği tarihe artık ulaşılmıştır. Teslimiyetçi ve soyguncu bir iktidarın nihayet sonuna gelinmektedir. AKP dönemi 20 gün sonra sona erecektir. Mutlu sona yalnızca 20 gün kalmıştır” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@