Mhp'ye Dava Açan Türkeş: Bir Hukuksuzluğu Düzeltmek Tartışmasıdır, Ak Parti Milletvekiliyim

ANKARA (ANKA)- Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, MHP’ye açtığ...

Haberler 09.11.2015, 11:25
Mhp'ye Dava Açan Türkeş: Bir Hukuksuzluğu Düzeltmek Tartışmasıdır, Ak Parti Milletvekiliyim

ANKARA (ANKA)- Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, MHP’ye açtığı davaya ilişkin, “Oradaki tartışma bir hukuksuzluğu düzeltmek tartışmasıdır. Ben AK Parti’den seçildim, AK Parti milletvekiliyim. Bundan sonraki Meclis çalışmalarına da AK Parti milletvekili olarak devam edeceğim. Hukuksuz yapılan işin düzeltilmesiyle ilgili hukuk yoluna gidilmiştir” dedi.

TBMM’de kaydını yaptıran Türkeş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

-“AK PARTİ’DEN SEÇİLDİM, AK PARTİ MİLLETVEKİLİYİM”-

“İki partiye üye olabilecek misiniz, öyle bir sorun var hem MHP’ye hem AK Parti’ye, dava açtınız?” sorusuna Türkeş, “Hayır, hayır… Şimdi oradaki tartışma bir hukuksuzluğu düzeltmek tartışmasıdır. Ben AK Parti’den seçildim, AK Parti milletvekiliyim. Bundan sonraki Meclis çalışmalarına da AK Parti milletvekili olarak devam edeceğim. Ancak daha önce de söyledim, öfkeyle kalkan zararla oturur. Hukuksuz yapılan işin düzeltilmesiyle ilgili hukuk yoluna gidilmiştir. Oradan atılamamam gerektiğini, atılmamam gerektiğini hukuk tespit eder inşallah, ettiği takdirde o arkadaşlar da öğrenecek, iş bundan ibarettir” yanıtını verdi.

-“EPEY AZALDILAR AMA”-

“MHP’nin aldığı sonucu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da Türkeş, “Onu buraya bir MHP’li arkadaş gelir, epey azaldılar ama onlara soracaksınız ben AK Partili milletvekiliyim, yakışık almaz o konuda fikir..." dedi.

“Bundan sonraki süreçte çözüm sürecinde nasıl bir yol izlenecek?” sorusuna da Türkeş, “Onu yeni kurulacak hükümetin üyelerine sorarsınız, ben seçim hükümetinde bakanım” dedi.

“Sizin de devam edeceğiniz söyleniyor” sözüne de Türkeş, “Bilmiyoruz” yanıtını verdi.

-“MEDYADA BU ÇOK ZAMANSIZ BAŞLAMIŞ”-

“Yeni anayasa ve başkanlık sistemi için bir değerlendirmeniz olabilir mi?” sorusuna da Türkeş, “Bunlar hepsi çok erken yani medyada bu çok zamansız başlamış bir anayasa ve gereksiz ortalık bulandırmaya çalışılan zemini olmayan, başkanlıkla ilgili bilen bilmeyen konuşuyor, ben bunların yeni hükümetten sonra Meclis çalışmaya başladıktan sonra ele alınması gerektiğine inanıyorum” dedi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@