Mhp'nin Ak Partiye Destek Vermesi, Chp'nin Tepkisine Neden Oldu

Terör olaylarıyla ilgili komisyon kurulmasına yönelik Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin oylamada MHP\'nin AK Parti\'ye destek vermesi, CHP tarafından alkışlarla tepkisine neden oldu.

Haberler 29.07.2015, 20:50
Mhp'nin Ak Partiye Destek Vermesi, Chp'nin Tepkisine Neden Oldu

ANKARA (ANKA) - Terör olaylarıyla ilgili komisyon kurulmasına yönelik Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin oylamada MHP'nin AK Parti'ye destek vermesi, CHP tarafından alkışlarla tepkisine neden oldu. 

TBMM Başkanvekili Şafak Pavey'in yönettiği oturumda partilerin görüşlerini aktarmasının ardından oylamaya geçildi. İşari yapılan oylamada kabul edenlere CHP ve HDP el kaldırdı. Ardından kabul etmeyenlere ilk olarak AK Partili vekiller ellerini kaldırdı. MHP'lilerin ellerini kaldırmadığını ilk anın ardından, ilk olarak MHP'li Oktay Vural elini kaldırdı, ardından da CHP'liler alkışlarla MHP grubunun tavrını protesto etti.

Yapılan oylamaya CHP'liler ve HDP'li vekiller itiraz ederek, Başkanlık Divanı'na yöneldi. Pavey, iki katip üyenin de görüşünün aynı yönde olduğunu belirterek, "Önerge reddedilmiştir. Her iki katip üye de aynı yönde fikir beyan etti. Kabul etmeyenlerin sayısı daha fazladır" dedi.(ANKA)

(ÜNS/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@