Mhp'li Yeniçeri: Pkk, Terörist Örgüt Statüsünden Kurtulma Yolunda Ciddi Mesafe Aldı

ANKARA (ANKA) - MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, PKK'nın gerek ABD ve gerekse diğer batılı ülkelerle kurduğu sıcak ilişkiler sayesinde terörist örgüt statüsünden kurtulma y

Haberler 05.11.2014, 12:45
Mhp'li Yeniçeri: Pkk, Terörist Örgüt Statüsünden Kurtulma Yolunda Ciddi Mesafe Aldı

ANKARA (ANKA) - MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, PKK'nın gerek ABD ve gerekse diğer batılı ülkelerle kurduğu sıcak ilişkiler sayesinde terörist örgüt statüsünden kurtulma yolunda ciddi mesafeler aldığını ifade etti.
TBMM'de bir basın toplantısı yapan Yeniçeri, Türkiye'nin ise giderek bölgede yanlızlaştığını vurgulayarak, ABD’nin, Türkiye’nin "PKK ile PYD, ikisi de terör örgütüdür" tezine karşın, PYD’yi terör örgütü olarak görmediğini açıkladığını hatırlattı. Yeniçeri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "miting partneri" olduğunu iddia ettiği Barzani’nin, PKK’yı terör örgütü olarak görmediğini açıkladığı yer ve zamanın dikkat çekici olduğunu belirtti.PKK'nın kentleri terörize etmek amacıyla silahlı hazırlık yaptığını ileri süren Yeniçeri, terörist örgütlenme ile buna bağlı gerçekleştirilen ayaklanma denemelerinin, bugün en acil ve yakın tehdit olduğunu iddia etti. Yeniçeri, "AKP, milletin birliğine ve devletin varlığına yönelik ihanet misyonunu tamamlanmıştır. Tarihin çöplüğü AKP’yi beklemektedir" dedi.

Açıklamanın ardından soruları da yanıtlayan Yeniçeri, HDP'ye yönelik kapatma davası iddiları da değerlendiren Yeniçeri, şöyle devam etti:

"Milli Güvenlik Kurulu herhangi bir partinin kapatılması ya da açılmasının karara bağlandığı yer değildir. HDP, eylemleriyle 49 vatandaşın ölümüne sebebiyet verme, Türkiye'nin sokaklarını Kobani'deki gibi savaş alanına çevirme ve kitleleri birbirine kırdırma suçunu işlemiştir. Kendisinin çağrısıyla sokaklar karışmış, yakmışlar, yıkmışlar ve bunun neticesi itibarıyla Türkiye kaos ortamına sürüklenmiştir. HDP bunun bedelini ödemek zorundadır. Hiç kimsenin yanına yaptığı kar kalmayacak. Öcalan'a saygısızlıktan bahsediyor utanmazlar. Atatürk'e, Türk Bayrağı'na, milletine ve Türk tarihine saygısızlık yapıyorlar. Bunları biz hiçbir şartta affetmeyeceğiz. Bunu böyle bilsinler. Bunlar giderek Anadolu'yu işgal eden Yunan çapulcularına dönmeye başlamışlardır. Arkalarına Amerika'yı alarak kendilerini güvende hissedeceklerini zannetmektedirler."(ANKA)

(ÜNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@