Mhp'li Yalçın'dan Hasan Cemal'e Yanıt

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın Gazeteci Hasan Cemal’in bugünkü yazısına yanıt vererek, “Sen Türk milletinin, milli egemenliğimizin ve Türk devletin düşmanlarıyla birlikte hareket ediyorsun.

Haberler 06.08.2015, 19:50
Mhp'li Yalçın'dan Hasan Cemal'e Yanıt

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın Gazeteci Hasan Cemal’in bugünkü yazısına yanıt vererek, “Sen Türk milletinin, milli egemenliğimizin ve Türk devletin düşmanlarıyla birlikte hareket ediyorsun. Yazık senin insanlığına. Sen ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. Türk milleti ve Türk devleti, sen ve senin gibilerin de arkasında durduğun PKK’nın da hakkından gelmesini bilir” dedi.

Yalçın, yaptığı açıklamada, Gazeteci Hasan Cemal’in MHP’yi eleştirdiği yazısına yanıt verdi. “Binlerce Türk insanının canına kıyan kanlı PKK silahı bir yerlerine batmıyor, bilakis şehevi bir zevk veriyor ama MHP’nin şerefsiz sözü bile sende tecavüz etkisi yapıyor. Bu seninkisi sadece ihanetle açıklanacak bir şey değil. Bu sadece terörist ve katil sevicilikle de izah edilecek bir sapıklık psikolojisi de değil” diyen Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

“Sen; Türk milletinin değerlerine, Türk’e düşman olan her şeyin, herkesin kucağında gezinmekten hoşlanıyorsun. Senin PKK sevdan; bölücü başı aşkın, eli kanlı örgütün gerçekten silahlı ve bol cinayetli sahte demokrasi mücadelesi vermesinden değil, Türk milletinin canını acıtmak, onları incitmek ve adeta intikam almak istemenden doğuyor. Senin içinde Türk milletine karşı yenilmez bir garez, bitmek tükenmek bilmeyen husumet, kin ve nefret var. Anasının babasının nasihatlerine kızarak evden kaçan asi ve hayırsız evladın kendini sokaklardaki her türlü ahlaksızlığın kollarına bırakıp ailesini mahcup ederek intikam almasına benzer bir ‘psikopat yetişkin tepkisi’ne benziyor seninkisi… Bizi, kan üzerinden siyaset yapmakla suçluyorsun. Oy verdiklerin; gülücüklerle, sahte şirinliklerle; ikiyüzlü demokrasi, barış ve insanlık nutuklarıyla kandırdıkları milletten yüzde13 oy alıp 80 milletvekili çıkararak Meclise girdiler. Ama silahı bırakmadıkları gibi, saldırılarını da giderek arttırdılar. Kucağımıza oturup sakalımızı yolmakla kalmıyorlar, boğazımızı sıkıyorlar. Her gün gelen şehit cenazelerinin müsebbibi MHP mi? Bunca cinayeti MHP mi işliyor; vicdansız, izansız, idraksiz ve adalet duygusundan yoksun şaşkın. Asıl kanla siyaset yapan, kan dökerek politika dayatan; senin oy vererek şımarttığın, başımıza çıkardığın katiller sürüsü. Bu güruha oy vererek sen de askerimize, polisimize sivil vatandaşlarımızın atılan kurşun ve bombaların mesuliyetine ortak oldun. Kaleminle de bunu teyit ediyorsun zaten. Sen yerini seçtin. Saldırgan, taşeron ve tahrikçinin tarafını tutuyorsun. Türk milletinin değil de katiller sürüsünün yanında yer alıyorsun. Türk milleti ve Türk adaleti de bundan böyle sana layık olduğun şekilde muamele edecektir. Türkiye’de kavramların saptırıldığı, yanlışın doğru, hakikatin yalan, demokrasi düşmanlığının barış, cinayet işlemenin özgürlük mücadelesi olarak gösterildiği bu badireli dönemde en büyük sorumluluk payı; sen ve senin gibi aklını yitirmiş, sağduyudan mahrum, kalemini ve kelamını PKK’ya satmış yazar taslaklarınındır. PKK’nın kanlı eylemlerini, cinayetlerini demokrasinin neresine koyuyorsun? Sen; ölümlerden, şehit cenazelerinden, anaların gözyaşından sadistçe, sadomazoşistçe zevk alıyorsun. Sen Türk milletinin, milli egemenliğimizin ve Türk devletin düşmanlarıyla birlikte hareket ediyorsun. Sonra da ‘Asıl bölücü sizsiniz’ diye gerçekleri büyük bir pişkinlik ve utanmazlıkla saptırıyorsun. Yuh senin ervahına! Yazık senin insanlığına! Bugün gelinen noktada suçlu arıyorsan önce aynaya bak Hasan Cemal Efendi!  Sonra da adlarına kalem oynattığın katiller güruhunun eylemlerine… Hem, sen kaç paralık adamsın da ‘Ayağınızı denk alın’ diye bizi tehdit ediyorsun? Sen ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın! Türk milleti ve Türk devleti, sen ve senin gibilerin de arkasında durduğun PKK’nın da hakkından gelmesini bilir.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@