Mhp'li Yalçın'dan Çaylaklı Eleştiri: Mhp'ye Saldırıların Arkasındaki Suçluluk Psikozu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Son günlerde bazı AKP’li çaylakların kanalizasyon kültürünü siyasete taşıyarak MHP’ye saldırmasının arkasında, kurşun gibi ağır bir suçluluk psikozu yatmaktadır” dedi.

Haberler 18.08.2015, 21:50
Mhp'li Yalçın'dan Çaylaklı Eleştiri: Mhp'ye Saldırıların Arkasındaki Suçluluk Psikozu

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Son günlerde bazı AKP’li çaylakların kanalizasyon kültürünü siyasete taşıyarak MHP’ye saldırmasının arkasında, kurşun gibi ağır bir suçluluk psikozu yatmaktadır” dedi. 

MHP’li Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, AK Partililer’in “Sanki ortaya çıkan tablonun en büyük müsebbibi değillermiş, akan kanda hiç sorumlulukları yokmuş gibi, bu ağır ve affedilmez vebalden sıyrılmaya çalıştıklarını” iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

“Yaşadığımız melun sürecin ve sonucun mimarı olan AKP’liler PKK’nın saldırıları karşısında suret-i Hak’tan görünerek sahte, utanmaz ve pişkin bir milliyetçi tutum takınarak milleti kendilerine güldürmektedir. Son günlerde bazı AKP’li çaylakların kanalizasyon kültürünü siyasete taşıyarak MHP’ye saldırmasının arkasında, kurşun gibi ağır bir suçluluk psikozu yatmaktadır. Kimi AKP sözcü ve temsilcileri; rezalet ve günahlarını örtüp kamuoyundan gözlemek için zaten ağır ve elim durumdaki gündemi küfür edebiyatıyla kirletmekte, karartmaktadır. Bilhassa MHP’ye yönelik küfür edebiyatında iş o kadar ileri götürülmüştür ki bazılarının ağzından abdesthane çukurundan beter kokular yayılmaktadır.”

 -“MHP, AKP’Yİ CÜRMÜMEŞHUT HALİNDE YAKALAMIŞTIR”-

“MHP, AKP’yi cürmümeşhut (suçüstü) hâlinde yakalamıştır. AKP’liler bunu hazmedememekte, buna içerlemektedir” diyen Yalçın şunları kaydetti:

“Ülkede bütün kutuplaşmayı ve düşmanlığı körükleyen, çözüm sürecini devletin başına bela eden, PKK’yla masaya oturulması talimatını veren, bütün tavizlere rağmen bölücü örgüt silahlı saldırılarından vazgeçmeyince çark edip katıldığı şehit cenazelerinde rol çalma gayreti içinde sahte milliyetçi dil kullanabilen, cumhurbaşkanlığını bir tarafa bırakıp AKP’yi vesayet altında tutmaya devam eden makyavelist ‘Çiftlik padişahı’ hakkında MHP’nin takındığı haklı tavır, muhatabını büsbütün hiddetlendirmiştir. Bu yüzden de beslemelerine saldırı emri vermiştir. Bunun üzerine önce Erdoğan’ın eski danışmanı ve konuşma metinlerinin yazarı Ankara Milletvekili Aydın Ünal, derhal MHP’ye ve onun liderine yakışıksız ve edepsiz tweetlerle saldırarak seviyeyi kanalizasyon boruları derekesine düşürmüştür.”

-“TAYYİP ERDOĞAN HALA AKP’YE EGEMENDİR”-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hala AK Parti’ye hâkim olduğunu ileri süren Yalçın, “Tayyip Erdoğan hâlâ AKP’ye egemendir ve bu partinin Aydın Ünal misali bazı milletvekilleri, O’nun bendeleri, kapıkulları, uşakları ve beslemeleri arasından seçilmiştir. Aydın Ünal isimli sözde milletin vekili, önüne konan kemiğin diyetini ödemek için dilini siyasetin debbağlığına adamıştır. Bunun için Türkiye’nin kanalizasyonlarında ne kadar malzeme varsa getirip ağzında geveleyerek AKP’nin yüzünü tükürük geçirmez meşine çevirmek için çabalamaktadır” dedi.

-ALBAYRAK, BÜYÜKLERİN İŞİ OLAN SİYASETE HEVES EDECEĞİNE…”

Artık siyasette “Kayınpeder-damat” dayanışması başladığını savunan Yalçın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Erdoğan’ın siyaset meydanına sürdüğü acemi güreşçi Berat Albayrak, işi gücü bırakıp cici babasından aldığı güç ve cesaretle MHP’ye hücum etmektedir. Kız gibi damat olması; eviyle, ailesiyle ilgilenmesi gerekirken yalancı pehlivanlığa soyunan Berat Efendi, desteye bile çıkacak mecali yokken başa güreşmeye heveslenmiştir. Dünkü yazısında MHP’yi marjinal ve uç parti olarak nitelendiren acemi damat, sevgili kayınpederinin uçlarda, yarlarda dolaştığını; çılgın ve marjinal bir cumhurbaşkanı örneği olduğunu unutmaktadır. Teşbihte hata olmaz diyerek ekleyelim: Deveyi yardan uçuran, bir tutam ottur. Takındığımız üslubu beğenmeyerek MHP ve onun liderine dil uzatan Berat Efendi, MHP Liderini kastederek ‘Başka türlü üslup takınılır ya neyse...’ diyerek efelenmektedir. Berat Albayrak, büyüklerin işi olan siyasete heves edeceğine kendisine cici babası sayesinde verilen gazete ve televizyondan oyuncaklarıyla vakit geçirmelidir. Böylesi kendisi için daha hayırlı olacaktır. Son sözümüz Tayyip Erdoğan’adır: Vakur ve titiz bir devlet adamının yapması gereken ilk şey; ailesini ve yakınlarını siyasetten uzak tutmak, onların hırpalanmasına, ayakaltında ezilmesine izin vermemektir.” (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@