Mhp'li Vural, Cumhurbaşkanı'nın Yer Aldığı Tanıtım Filmi İçin ‘Yakışıksız Olmuştur' Dedi

ANKARA (ANKA)- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da şiir okuduğu ve yer aldığı Çanakkale tanıtım filmi için, “Böyle bir konunun son zamanlardaki tartışmalarla bir siyasi bir reklam aracı

Haberler 21.04.2015, 16:11
Mhp'li Vural, Cumhurbaşkanı'nın Yer Aldığı Tanıtım Filmi İçin ‘Yakışıksız Olmuştur' Dedi

ANKARA (ANKA)- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da şiir okuduğu ve yer aldığı Çanakkale tanıtım filmi için, “Böyle bir konunun son zamanlardaki tartışmalarla bir siyasi bir reklam aracı olarak kullanılması yakışıksız olmuştur. Duamızı Allah’a ediyoruz. Bunu bir gösteri bir reklam amaçlı olarak kullanmak gerçekten duanın mahiyetini bozar” dedi.

-“YOK HÜKMÜNDE OLAN BİR BAŞBAKAN”-

Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında AK Parti Seçim Beyannamesine sonradan eklenen Çözüm Süreci’ne değinerek şöyle dedi:

“Türkiye’de varlığı yokluğu tartışılan aslında yok hükmünde olan bir Başbakan sonuçta 7 Haziran 2015 Seçim Beyannamesini açıklıyor. Seçim Beyannamesindeki Çözüm Sürecini de düşürülüyor, unutuyorlar. Doğrusu tam bir komedi. 2023’ten bahsediyorlar, 2071’e gidiyorlar da daha burunlarının ucunu görmüyorlar. Anlaşılan o ki özellikle bu 28 Şubat sonrası ve bugüne kadar PKK ile yaptıkları dansın kirli pazarlıkların farkına vardı Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren insanlar. Bununla ilgili biraz 7 Haziran seçimlerine kadar bu konuda herhangi bir şey söylemek istemiyorlar. Amaç ve hedef aslında bir yönetilen algı operasyonunun bir parçası.

Şap düşüyor, yoldan giderken şap diye düşüyor. Kaçıncı hamur kağıda basmışlar bilemiyorum ama gerçekten çok komik. Bir Başbakan seçim beyannamesini unutuyor zaten Başbakanlığı unuttu, verdiği sözleri unuttu, bütçede burada olmayı unuttu, Bakanlar Kurulunu kimin toplayacağını unuttu, daha seçim beyannamesini bastıramayan bir hükümetin bu milletin vereceği herhangi bir şey yoktur.”

-“AKP VE HDP KOALİSYONUNUN VE İŞBİRLİĞİNİN OLACAĞININ İLANIDIR”-

Çözüm Sürecine işaret eden Vural, “Var mı, yok mu? 28 Şubat’ta Dolmabahçe’de PKK ile anlaşma imzaladınız. Bu anlaşmadan niye bahsetmiyorsunuz? Sırrı Süreyya Önder AKP’nin Seçim Beyannamesinde Dolmabahçe mutabakatının olduğunu ifade ediyor. AKP-HDP’nin seçim beyannamesidir o, asıl seçim işbirliği Dolmabahçe’deki mutabakat, 10 maddelik mutabakattır. Silah bırakacak dediniz, bıraktılar mı? Adalet ve Kalkınma Partisinin Seçim Beyannamesini incelendiğimizde  bu seçim beyannamesinde milli devlet yok, milli kimlik yok, Türk Milleti yok, özerklik var. Bütün bunlar bu seçim beyannamesinin özünün de seçimden sonra da AKP ve HDP koalisyonunun ve işbirliğinin olacağının ilanıdır” dedi.

-“TÜRKİYE BİR OTEL Mİ?”-

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin “Türk Milleti düşmanlığı” yaptığını iddia eden Vural, “Türkiye bir otel midir ya?  Ahmet Davutoğlu’nun bu ifadeleri Türk Milletini yok sayan ve yok etmek isteyen bir zihniyetin tezahürüdür. Türkofobi içerisindeler” değerlendirmesini yaptı.

CHP’nin Seçim Beyannamesi’ne de değinen Vural, “CHP’nin Seçim Beyannamesinde de Türk Milleti yok” diye konuştu.

AK Partili bir yöneticinin “Bakanların da özel uçağı olacak” sözlerini tabletinden dinleten Vural, “Filo ister bunlar” diye konuştu.

-“PKK İLE YAPTIKLARI DANSIN  VE YASAK AŞKIN”-

Bir basın mensubunun, “AK Parti kanadında MHP ve HDP’nin de koalisyon yapacağına dair iddialar var, ne diyorsunuz?” sorusuna “Allah akıl fikir versin” dedi ve tabletinden Dolmabahçe’deki toplantının görüntülerini izlettiren Vural şöyle devam etti:

“Koalisyon ortakları burada. Dolmabahçe’de bu sen değil misin, yoksa birisi dublör mü kullandı. HDP ile birlikte olan sizsiniz. Bunları söyleyen bir zihniyet artık zıvanadan çıkmış demektir. PKK ile yaptıkları dansın  ve yasak aşkın meyvesi olan ihanet sürecini milletin gözünden kaçıramayacaksınız. 28 Şubat’ta AKP ile HDP ve PKK seçim işbirliğini ilan etmişlerdir. Seçim Beyannamesini açıklamışlardır. Abbas yolcu. MHP olarak biz tek başımıza iktidarı hedefliyoruz.”

-VURAL’DAN ŞOK İDDİA-

Bir soru üzerine Vural, “Adalet ve Kalkınma Partisi uzun süreden beri soykırımı kabul etmeye hazırlanmaktadır. Bülent Arınç’ın ifadesi de bilerek, isteyerek soykırım yapmadık demek soykırımı kabul etmek demektir.  Bu ifadelerin hepsi Ermeni soykırımı yalanını kabul etmeye ve Adalet ve Kalkınma Partisinde oluşturulmuş bir grubun bir başdanışman başkanlığında Ermenileri Türkiye’ye getirerek onlara toprak verme hazırlığı içerisinde olan bir projeyle uğraştıklarını, soykırımı tanımak demek ondan sonra tazminat, tazminattan sonra açıkçası toprak demektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da şiir okuduğu ve yer aldığı Çanakkale tanıtım filmine ilişkin soruya Vural, “Bu hükümetin Adalet ve Kalkınma Partisinin zihniyeti Çanakkale Savaşındaki şehitlerimizin ruhlarını incitmektedir. Onların iradesini yok saymaktadır.  Neye dua ediyorsunuz siz orada, neden bunlara ihtiyaç duyuyorsunuz, hepimiz hep beraber birlikte duamızı millet olarak 18 Mart’ta hepimiz camilerde dualarımızı ettik, her yerde dualarımızı ettik. Böyle bir konunun son zamanlardaki tartışmalarla bir siyasi bir reklam aracı olarak kullanılması yakışıksız olmuştur. Duamızı Allah’a ediyoruz. Bunu bir gösteri bir reklam amaçlı olarak kullanmak gerçekten duanın mahiyetini bozar. Bu tür reklamlardan uzak durmakta büyük fayda var” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@