Mhp'li Vural, Başbakan'a ‘Terörle Mücadele Heceleme İle Olmaz' Dedi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, şehitlere saygı ve teröre lanet kararlılığını birtakım manipülasyonlarla, kirli tezgahlarla farklı yönlere çekmek isteyenlerin olduğunu belirterek, “Milliyetçi ve Ülkücü hareket yürüttüğü mücadelenin anlamını ve önemini bilerek hareket etmeye devam edecek ve hiçbir tuzağa da düşmeyecektir.Provokatörlerin kimler olduğunu biliyoruz” dedi.

Haberler 09.09.2015, 17:23
Mhp'li Vural, Başbakan'a ‘Terörle Mücadele Heceleme İle Olmaz' Dedi

ANKARA (ANKA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Davutoğlu’nun dediği gibi terörle mücadele heceleme ile olmaz. Temizleyeceksen heceleyerek değil, irade ile temizleyeceksin” dedi.

-“HAKLI BİR TEPKİDİR, MEŞRU BİR TEPKİDİR”-

Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 113 şehidin olduğunu belirterek, “Şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Aziz milletimiz Türkiye’nin her yerinde teröre haklı olarak tepki göstermiştir. Haklı bir tepkidir, meşru bir tepkidir. Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımız milli ve demokratik itirazlarını dile getirmiştir” dedi.

-“PROVOKATÖRLERİN KİMLER OLDUĞUNU BİLİYORUZ”-

Milliyetçi ve Ülkücü hareketin tepkisini milletin duygu ve düşüncelerine hitap edecek şekilde demokratik bir şekilde ortaya koyduğunu ifade eden Vural, şunları ifade etti:

“Şehitlerimize saygı ve teröre lanet kararlılığını birtakım manipülasyonlarla,  kirli tezgahlarla farklı yönlere çekmek isteyenlere karşı milliyetçi ve Ülkücü hareket yürüttüğü mücadelenin anlamını ve önemini bilerek hareket etmeye devam edecek ve hiçbir tuzağa da düşmeyecektir.  Bu konuda provokatörlerin kimler olduğunu biliyoruz. Bu provokasyonları yapanların daha sonra televizyonlarda neler söylediklerini gayet iyi biliyoruz.  Kendi mitinglerinde hangi simgeleri alet olarak kullandıklarını çok iyi biliyoruz.

-“MİLLETİMİZİ KUMPASLARA KURBAN ETTİRMEYECEĞİZ”-

Kirli, pis oyunlarıyla çözüm sürecinde millete ve devlete kumpas kuranlar bugün bu tuzakların bedelini kanla öderken milletin haklı tepkilerini farklı şekillerde değerlendirmek, manipülasyon sağlamak, yeni kumpaslar hazırlamak istediği gayet iyi biliyoruz.

Milletimizi kumpaslara kurban ettirmeyeceğiz.

Böyle bir ortamdan siyasi rant elde etmek isteyenlerin televizyon programlarında nasıl provokasyon yaptığını nasıl bu süreçlerle ilgili PKK terör örgütünü besleyen, işbirliği yapanların bu manipülasyonlardan nasıl faydalanmak istediğini bütün millet görüyor.

-“MİLLETİMİZİN BU HAKLI TEPKİLERİNİ BAŞKA YÖNLERE ÇEKİP AYARLAMAK İSTEYENLER”-

Hepimizi teröre lanet, şehide saygıya davet ediyoruz. Onun için milletimizin bu haklı tepkilerini başka yönlere çekip ayarlamak isteyenler, haklı çıkmış hareketi farklı noktalara çekip bundan siyasi rant elde etmek isteyenler sorumlusunuz sizler."

-“TERÖRLE MÜCADELE HECELEME İLE OLMAZ”-

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun,  “o dağlar o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek" sözlerine atıfta bulunan Vural, “Böyle Davutoğlu’nun dediği gibi terörle mücadele heceleme ile olmaz. Temizleyeceksen heceleyerek değil, irade ile temizleyeceksin” dedi.

-SIKIYÖNETİM-

Sıkıyönetim talebini yineleyen Vural, “Bu acıların yaşanmaması için anayasal tedbir olan sıkıyönetim, Genel Başkanımız dün de ifade etti, belli yörelerde ortaya konmalı. Hamasi nutuklarla değil, milletin gazını almak amacıyla söylemle değil, eylemle o bölgeler temizlenmelidir” dedi.

-“CUMHURBAŞKANI GÖREVİNİ YAPMIYOR”-

Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına işaret eden Vural şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanı dün yine konuşuyor. Bu millet senin cumhurbaşkanı olman için oy verdi ama cumhurbaşkanı görevini yapmıyor. Cumhurbaşkanı muhalefete dil uzatıyor. Şöyle bir dön bak ya. Milletin cumhurbaşkanı olmak yerine bir partinin cumhurbaşkanı olarak hareket etmek…”

400 vekil tartışmasına değinen Vural, “Memleket kaybediyor. Bu kadar terör almış başını gitmiş, 400 vekilden bahsediyorsun, akıl tutulması budur. Mesele Erdoğan meselesi değildir, mesele millet meselesidir” diye konuştu.

Bir soru üzerine Vural, “Ülkücü ve milliyetçi hareketi birtakım provokasyonlarla ilişkili göstermek bunun propagandasını yapmak hareketi anlamamak demektir” dedi.

Hürriyet gazetesine yapılan saldırılara ilişkin soruya Vural, “Basın özgürlüğüne yönelik tehditler, baskılar, şiddetler, kurşunlamalar, taşkınlıklar bunlar basını sindirme ve gerçekleri vatandaşın öğrenmesini engellemektir” dedi. (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@