Mhp'li Özdağ: Erken Genel Seçimi İsteyen Tek Kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye’de erken genel seçimi isteyen bir tek kişinin olduğunu belirterek, “O da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır” dedi.

Haberler 07.08.2015, 12:54
Mhp'li Özdağ: Erken Genel Seçimi İsteyen Tek Kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan

ANKARA (ANKA)- MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ,  Türkiye’de erken genel seçimi isteyen bir tek kişinin olduğunu belirterek, “O da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır” dedi.

-KIBRIS MÜZAKERELERİYLE İLGİLİ ŞOK İDDİA-

Kıbrıs müzakereleri konusunda TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özdağ, “Kıbrıslı Türklerin eşit siyasi ortak kabul edilmesi anlamına gelen hususlarda Mustafa Akıncı ve ekibinin gevşek bir tutum sergilediğini görüyoruz. Mustafa Akıncı’nın açıklaması gösteriyor ki KKTC müzakere heyeti iki kesimlilik ilkesinden tamamen vazgeçmiştir” iddiasında bulundu.

-“ABD İLE İMZALI OLMAYAN BİR MUTABAKAT METNİ”-

Koalisyon konusundaki soruya da Özdağ, “Türkiye’de erken genel seçimi isteyen bir tek kişinin olduğunu düşünüyorum. O da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Onun dışında Türkiye’yi erken genel seçime götürmek isteyen kimsenin olmadığı inancındayım. Üstelik Türkiye, IŞİD terör örgütüne karşı ABD ile imzalı olmayan bir mutabakat metni çerçevesinde bir işbirliğine gitmiş” dedi.

Terör olaylarına da değinen Özdağ, “Böyle bir dönemde bir genel seçimin sahada gerçekleşmesinin olağanüstü büyük risklerinin olduğu da açıktır. Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’de bir erken genel seçime sürükleyici politikalarının bedeli bir çatışma ortamında Türk Milleti ve Türkiye tarafından ödenecektir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Özdağ, şöyle devam etti:

“Güneydoğu Anadolu’da terörle mücadeleden askerlerimiz, polisimiz, jandarmamız, korucularımız kanlarıyla AKP’nin izlemiş olduğu yanlış politikanın bedelini ödemektedirler.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@