Mhp'li Çetin: Türkeş Soyadına Ve Türklük Davasına Kaça İhanet Ettin?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Tuğrul Türkeş’in Başbakan Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul etmesine ilişkin, “Türkeş soy isminden başka bir kıymeti harbiyesi olmayan şahsı çok önceden tezgâhına düşürdüğü anlaşılmaktadır. AKP daha önce de bir başka Türkeş ismini ihanet projelerine perde olarak kullanmayı denemiş, ancak üzerine sinmiş bölücülük ve hırsızlık lekelerini gizleyememiştir” dedi.

Haberler 27.08.2015, 15:11
Mhp'li Çetin: Türkeş Soyadına Ve Türklük Davasına Kaça İhanet Ettin?

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Tuğrul Türkeş’in Başbakan Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul etmesine ilişkin, “Türkeş soy isminden başka bir kıymeti harbiyesi olmayan şahsı çok önceden tezgâhına düşürdüğü anlaşılmaktadır. AKP daha önce de bir başka Türkeş ismini ihanet projelerine perde olarak kullanmayı denemiş, ancak üzerine sinmiş bölücülük ve hırsızlık lekelerini gizleyememiştir” dedi.

MHP’li Çetin yaptığı yazılı açıklamada, geçici seçim hükümeti için Başbakan Davutoğlu’nun teklif gönderdiği isimler arasında yer alan MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in bu teklifi kabul etmesini sert bir dille eleştirdi. Açıklamasında, “Türkeş soyadına ve Türklük davasına kaça ihanet ettin? diye soran Çetin, “Türkeş soy isminden başka bir kıymeti harbiyesi olmayan şahsı çok önceden tezgâhına düşürdüğü anlaşılmaktadır. AKP daha önce de bir başka Türkeş ismini ihanet projelerine perde olarak kullanmayı denemiş, ancak üzerine sinmiş bölücülük ve hırsızlık lekelerini gizleyememişti” ifadelerini kullandı.

-“TÜRKİYE’NİN YENİ HÜKÜMETİ AK-PKK VE DEVŞİRME İTTİFAKIDIR”-

AK Parti yöneticilerinin seçimlerde tek başına hükümet yetkisinin elinden alınmasına rağmen iktidarı paylaşmaya yanaşmadığını ileri süren Çetin, “Saray’daki Sultan özentisinin gönüllerindeki hükümet modeli ortaya çıkmıştır. Türkiye’yi yeniden seçime götürecek hükümette kabak gibi ortaya çıkan AKP-HDP ortaklığı, transfer edilen devşirmeyle kamufle edilerek algı operasyonu tamamlanmıştır. Türkiye’nin yeni hükümeti AK-PKK ve devşirme ittifakıdır. Türkiye’de iki aydır koalisyon kurulamamasının sebebi de böylelikle ortaya çıkmıştır. MHP’nin ileri sürdüğü dört şarta burun kıvıran AKP, MHP’nin içine arka kapıdan sızarak devşirdiği isimden koalisyon sözünü çok önceden almıştır. Böylesine kirlenmiş bir yapıyla ve üstelik bölücü ortaklarına rağmen gizlice görüşerek ahlaksız tekliflerini kabul eden Tuğrul Türkeş, Türk siyasetine yeni bir siyasetçi tipini kazandırmıştır. Belki siyasetçi alınır satılır ama MHP’nin herhangi bir siyasi parti değil, varlığını büyük Türk milletine adayan bir dava partisi olduğunu unutmuştur” dedi.

-“ÜLKÜCÜ HAREKET İÇİN BÖYLESİ BİR SATIŞIN ÖRNEĞİ YOKTUR”-

Türkiye’nin bundan önce pek çok siyasi transfere şahit olduğunu belirten Çetin şunları kaydetti:

“Ancak Ülkücü Hareket için böylesi bir satışın örneği yoktur. Çünkü milliyetçi ülkücü dünya görüşü ve Türklük değerlerine düşmanlığını politikalarıyla ispat etmiş bir siyasi yapıya, üstelik kendi eleştirileri de ortada iken geçebilecek bir karaktere Ülkücü Hareket’te bugüne kadar rastlanmamıştır. Tuğrul Türkeş, daha önce söylediği bütün hakaretleri yalayıp yutarak Tayyip Erdoğan’ın emrine giren Numan Kurtulmuş’u kıskandıracak bir kıvraklık sergilemiştir. Havasını teneffüs etmeyenler, oradan yetişmeyenler bilmez ama Ülkü Ocaklarımızda gençlerimizin öğrendiği ilk kural şudur; Ülkücülük bir şereftir ve şerefin asla tavizi olmaz. Ülkücü Türklük davasını kutsalı bilen ve her türlü menfaatin üzerinde tutan insandır. Türk İslam Ülkücülüğünün efsane Başbuğunun izinden giden milyonlar bu ideallerle yetişmiştir.”

-“ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN KEMİKLERİNİ SIZLATTIĞININ FARKINDA DEĞİL MİSİN?”-

Milliyetçi Ülkücü Hareket’in efsane Başbuğu Türkeş’in soyadını taşıyan bir ismin bölücülerin ortak olduğu bir hükümette geçici bakan olmak için davasını “satmasını” hiçbir Ülküdaşın kabul etmeyeceğini savunan Çetin şu ifadeleri kullandı:

“Bu davaya gönül verenler demezler mi bu ihaneti yapana; ‘Ey Tuğrul efendi, Başbuğumuzun emaneti dedik, yıllardır her türlü müptezelliğine, gidişlerine gelişlerine katlandık. Ama geçici bir bakanlık için davayı satana adam denir mi? Ülkücülüğünden taviz verenin şerefi kalır mı? Kapılarına gittiğin bu adamlar, ihanet projeleri için senin soy ismini kullanmak istiyorlar. Tayyip Erdoğan ve maskeli PKK’lılarla aynı safta yer alarak rahmetli Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlattığının farkında değil misin?"

-“TUĞRUL TÜRKEŞ’İN MİRASYEDİ BİR EVLAT OLARAK KENDİSİNİ BİR KERE DAHA PAZARLAMASI…”-

Tuğrul Türkeş’in bakanlık teklifini kabul etmesinin, "Milyonlarca Ülkücüyü hüzne boğduğunu" ileri süren Çetin, “AKP-HDP hükümetine meşruiyet kazandırması amacıyla kaçak saray tarafından devşirilen Tuğrul Türkeş, Ülkücü Hareket’te şahsi bir karşılığı olmadığını çok kısa bir süre içerisinde anlayacaktır. Geçmişteki ATP girişimi ve DYP macerasından ders alsa, bir kere daha aynı hataya düşmez, Ülkücülerin rahmetli babasının hatırına kendisini affettiğini algılardı. Tuğrul Türkeş’in mirasyedi bir evlat olarak kendisini bir kere daha pazarlaması, milyonlarca Ülkücüyü hüzne boğmuştur” dedi.

“Soyadı Türkeş de olsa, Tayyip’in yanına giden ancak kendi gövdesini götürecektir” diyen Çetin, “Hem Tuğrul hem de kendisini Türklük düşmanlarının kullanımına sunan her kim varsa şunu iyi bilmelidir ki; Ülkücü ülküsünün, ilkelerinin, davasının adamıdır. Soyadı Türkeş de olsa, Tayyip’in yanına giden ancak kendi gövdesini götürecektir. Türkiye’yi tasfiyeden sorumlu bir siyasal yapıya can suyu vermek üzere koşturanlar, ihanetlerinin yanlarına kar kalmayacağından, er ya da geç bedel ödemekten kurtulamayacaklarından emin olsunlar. Milliyetçi Ülkücü Hareket’in şerefli neferleri, makam, mevki ve dünya nimetleri uğruna şerefsizlere hizmet etmek üzere davalarını satanların ihanetlerini asla affetmeyecektir” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@