Mhp'li Çetin: Hükümet Taziye Yayınlamak Yerine Terörle Mücadele Görevini Yapmalıdır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Hükümet taziye yayınlamak yerine terörle mücadele görevini yapmalıdır” derken, \"Kandil’i kurutmadan Türkiye’nin terör belasından kurtulamayacağı çok açıktır. İmralı

Haberler 28.07.2015, 12:47
Mhp'li Çetin: Hükümet Taziye Yayınlamak Yerine Terörle Mücadele Görevini Yapmalıdır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Hükümet taziye yayınlamak yerine terörle mücadele görevini yapmalıdır” derken, "Kandil’i kurutmadan Türkiye’nin terör belasından kurtulamayacağı çok açıktır. İmralı-Kandil-PKK-KCK’nın lojistik destekçileri ve siyasi uzantılarının maskeleri indirilmeden Türkiye’ye huzur gelmeyecektir. Oy için terör bataklığını sulayanlara karşı yasaların gereği yapılmadan, devlet otoritesi tesis edilerek bölge insanı üzerindeki vesayet kaldırılmadan olayların önünü almak mümkün gözükmemektedir" açıklamasında bulundu. 

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, terör olayları ve çözüm sürecine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye gibi terörle mücadelede yeterli tecrübeye sahip bir ülkede, bitme noktasına kadar getirilmiş terörün yeniden hortlatılmasının nedenleri üzerinde ciddiyetle durulması gerektiğini savunarak, “Türkiye’nin güvenliğinden, vatandaşın can ve mal teminatından sorumlu kurumları ve yetkilileri görevlerini yapamaz hale getiren nedir? Yaşanacaklar çok önceden belli olmasına rağmen güvenlik bürokrasisinin kör ve sağırlaşması, terör örgütünün ise dağlardan şehre inerek gücüne güç katmasının izahı milletimize yapılmalıdır” dedi. 

-“GÜÇ TOPLAYAN TERÖRİST GRUPLARI ANCAK YENİDEN KAN AKMAYA BAŞLAYINCA FARK EDEBİLMİŞTİR”-

“Milli savunmamız ve kamu güvenliğimizde yaşanan zafiyetler ve gelen şehit haberlerinin milletimizde bir öfke patlamasını tetiklemek üzere olduğu gözden uzak tutulmamalıdır” diyen Çetin şunları kaydetti:

“Barış, kardeşlik ve demokrasi masalları ile kamuoyu oyalanırken, terör örgütü boş durmamıştır. Millete her şey yolunda diye masal anlatılırken, terör örgütleri çok geniş alanlar ve militan sağlama imkânı bulmuştur. İktidar partisi ise siyasal çıkarlar uğruna Türkiye’nin güvenlik sorunları üzerinde bir karartma uygulamış ve milletimizden gerçekleri gizlemiştir. PKK ile hükümet yetkilileri ve güvenlik bürokrasisinin anlaşma masalarındaki görüntülerinin kalıcılığına inandırılan kamuoyu, arka planda güç toplayan terörist grupları ancak yeniden kan akmaya başlayınca fark edebilmiştir.” 

-“TERÖRLE MÜCADELE ETMEK YERİNE MÜZAKEREYİ SEÇEN SİYASİ AKIL BUGÜN RESMEN İFLAS ETMİŞTİR”-

Çetin,  AK Parti'nin, MHP’nin uzun süredir yaptığı uyarılara aldırmadığını, terörle mücadele etmek yerine müzakereyi seçen siyasi aklın bugün resmen iflas ettiğini savunduğu açıklamasında, “Daha düne kadar AKP iktidarının en büyük projesi olarak gösterilen çözüm süreci sayesinde silahlı grupların şehirlerimizde dolaştığını artık başbakan dâhil herkes itiraf etmektedir. Türkiye’nin terör örgütlerinin doğrudan hedefi haline dönüştüğü bu şartlarda yapılması gereken terörle aktif mücadele edilmesidir” ifadelerini kullandı. 

-“AKP HÜKÜMETİ, TERÖRÜN HORTLAMASININ BİR NUMARALI SORUMLUSUDUR”-

AKP’nin 7 Haziran seçimleri sonrasında kaybettiği oyları telafi edebilmek için terör eylemlerini bir fırsat olarak gördüğü değerlendirmelerinin yapıldığını hatırlatan Çetin, “13 yıldır ülkeyi yöneten AKP hükümeti, izlediği tavizkar politikalarla terörün hortlamasının bir numaralı sorumlusudur. 7 Haziran sonrası güçlü bir hükümet kurulmasını geciktiren bu parti, geçici hükümetiyle terör sorunlarının üstesinden gelecek gibi görünmemektedir. Terörün kaynağı örgütlerle aynı masaya oturmuş ve el sıkışmış bir siyasi yapının şimdi onlarla mücadeleye başlaması inandırıcı gelmemektedir” dedi.

-“AKP, MHP’YE KULAK VERMELİDİR”-

AK Parti’nin hem çözüm sürecine sahip çıkıp hem de terörle mücadelede edemeyeceğini artık anlaması gerektiğini ileri süren Çetin şunları kaydetti:

“AKP hükümetinin tek endişesi olası bir erken seçimde milliyetçi oylardan faydalanmak ise, evvela MHP’nin terörle mücadele programına kulak vermelidir. Hem çözüm sürecine sahip çıkıp hem de terörle mücadelede edemeyeceğini artık anlamalıdır. Hem İmralı canisine heyet gönderip hem şehit cenazesinde saf tutamayacağını kafasına kazımalıdır. Bu partinin bölücü terörle mücadele edebilmek için önce milli şuura, yani Türk milletinin varlığına ve bölünmez bütünlüğüne iman etmiş olması gereklidir. Milleti 36 etnik parçaya bölüp devlet eliyle her birine ayrı kimlikler inşa edenler, ancak ayrıştıran ve bölen zihniyete ortak olabilirler.”

-“KANDİL’İ KURUTMADAN TÜRKİYE’NİN TERÖR BELASINDAN KURTULAMAYACAĞI ÇOK AÇIKTIR”-

“Kandil’i kurutmadan Türkiye’nin terör belasından kurtulamayacağı çok açıktır” diyen Çetin şu açıklamaları yaptı:

“PKK terörünün askerlerimizi şehit ettiği bu karanlık süreçte, Başbakan Davutoğlu’nun hem çözüm süreci adıyla terörle müzakerede inat etmesi, hem de terörle mücadele pozları vermesinin inandırıcılığı yoktur. Kandil’i kurutmadan Türkiye’nin terör belasından kurtulamayacağı çok açıktır. İmralı-Kandil-PKK-KCK’nın lojistik destekçileri ve siyasi uzantılarının maskeleri indirilmeden Türkiye’ye huzur gelmeyecektir. Oy için terör bataklığını sulayanlara karşı yasaların gereği yapılmadan, devlet otoritesi tesis edilerek bölge insanı üzerindeki vesayet kaldırılmadan olayların önünü almak mümkün gözükmemektedir.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@