Mhp'li Büyükataman: Davutoğlu'nu Şehitlerimizin Acılarını Paylaşmaya Davet Ediyorum

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Ermeni tasarıyla ilgili açıklamalarını değerlendirirken, “Başbakan’ı Ermenilerin Anadolu’da, Karabağ’da yaptığı katliamların ve şehit diplo

Haberler 18.04.2015, 15:00
Mhp'li Büyükataman: Davutoğlu'nu Şehitlerimizin Acılarını Paylaşmaya Davet Ediyorum

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Ermeni tasarıyla ilgili açıklamalarını değerlendirirken, “Başbakan’ı Ermenilerin Anadolu’da, Karabağ’da yaptığı katliamların ve şehit diplomatlarınızın acısını paylaşmaya davet ediyorum” dedi.

Ataman, yazılı açıklamasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Ermeni olaylarının tanınmasına ilişkin çağrılarla ilgili görüşlerini eleştirdi.

Davutoğlu’nun, Avrupa Parlamentosunun Ermeni tasarısı kararı ile ilgili “O zaman biz de Katolik tarihinin dosyalarını açar ve 500 yılda, engizisyondan kaçanların nasıl ülkemize geldiğini anlatırız.” Şeklindeki sözlerini değerlendiren Ataman, “Böyle demekte, barışmaya ve acıları paylaşmaya hazır olduklarını ifade etmektedir” dedi.

MHP Genel Sekreteri Ataman şöyle devam etti:

“Sürekli gündemde tutulan soykırım yalanı, AKP’nin acziyeti ve derin gafleti yüzünden fütursuzca ilerletilmiş ve aziz milletimizi töhmet altına alan bir kepazelik şekline bürünmüştür. Davutoğlu’nun açıklamaları tarihî gerçeklerle örtüşmemekte ve bir Türk Başbakanına yakışmamaktadır. Türk tarihinde soykırım gibi kara lekeler yoktur. Başta Davutoğlu olmak üzere bütün dünya bunu bilmelidir. Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu vilayetlerimizden hangisine gitse Ermeni mezalimini anlatacak insanlar bulabilecektir. Bu insanlık dışı olaylar Türk milletinin tarihî hafızasında hâlâ tazeliğini korumaktadır. Davutoğlu Ermeni acılarını paylaşmak yerine aziz ecdadımızın hatırasına saygı gösterip, soykırımı yaşayanın Türk milleti olduğunu artık öğrenmelidir.”

-DAVUTOĞLU’NU ACILARIMIZI PAYLAŞMAYA DAVET EDİYORUM-

“Soykırım” iddialarının belli aralıklarla gündeme getirilmesiyle Ermeni tasarılarının sindirilmeye çalışıldığını dile getiren Ataman, “Yaşanmış ve bitmiş hadiseleri tahrif ve tahrip ederek hedeflerine ulaşmak isteyen çevreler, dillerinden düşürmedikleri sözde soykırım iddialarını iftira aracı hâline dönüştürmüş durumdadır” dedi. Ataman şöyle devam etti:

“Dışişleri Bakanlığı da yapmış olan Davutoğlu’nun başarısız dış politika yönetiminin ödülü olarak ülkeyi yıkılmaya götüren AKP iktidarında Başbakan vekili olmasına şaşırmamak gerekmektedir. O zaman biz de şunu açarız, acıları paylaşmaya hazırız gibi bir açıklama ile asılsız iddiaları kabullendiğinin farkında olmayan bu çeyrek Başbakan’ı Ermenilerin Anadolu’da, Karabağ’da yaptığı katliamların ve şehit diplomatlarınızın acısını paylaşmaya davet ediyorum.” (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@