Mhp'li Büyükataman: Akp'nin Koalisyona Yanaşmamış Olmasının Tek Sebebi Mhp'nin Net Tavrıdır

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, bazı medya organlarında yer alan, “HDP muhtemel bir seçim hükümetinde Bakanlık alacak bunun suçlusu MHP’dir” söylemlerine ilişkin, “HDP ile bu kadar teşrik

Haberler 19.08.2015, 16:00
Mhp'li Büyükataman: Akp'nin Koalisyona Yanaşmamış Olmasının Tek Sebebi Mhp'nin Net Tavrıdır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, bazı medya organlarında yer alan, “HDP muhtemel bir seçim hükümetinde Bakanlık alacak bunun suçlusu MHP’dir” söylemlerine ilişkin, “HDP ile bu kadar teşrik-i mesaisi varken AKP’nin koalisyona yanaşmamış olmasının tek sebebi MHP’nin net tavrıdır” dedi.

MHP’li Büyükataman, Bahçeli-Davutoğlu görüşmesinden koalisyon çıkmamasının adından bazı medya organlarında MHP’ye yöneltilen eleştirilere yazılı açıklamayla yanıt verdi.

Açıklamasında, “HDP ile bu kadar teşrik-i mesaisi varken AKP’nin koalisyona yanaşmamış olmasının tek sebebi MHP’nin net tavrıdır” diyen Büyükataman şunları kaydetti:

“Bu gelişmeler üzerine bütün yandaş basın ağız birliği yapmışçasına Sayın Genel Başkanımıza sistemli bir taarruz ve yıpratma kampanyası başlatmışlardır. Öncelikle şunun bilinmesi gerekir. MHP’nin hiçbir mensubu Sayın Genel Başkanımızın aksine düşünmemektedir. MHP’de tavan ve taban olmaz, MHP bir bütündür. Bu bütünün lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği fikirler hareketimizin her bir ferdinin görüşüdür. Yandaş köşe yazarları milletimizi HDP ile korkutarak, “HDP muhtemel bir seçim hükümetinde Bakanlık alacak bunun suçlusu MHP’dir” algısı icra etme gayretindedir. Aynı HDP ile Dolmabahçe mutabakatı yapan el ele, göz göze poz veren AKP değil midir?”

 -“AKP, TÜRK MİLLETİNİN AĞIR TOKADINI İLK GENEL SEÇİMLERDE YİYECEKTİR”-

AK Parti’nin görevlendirdiği “Akil insanlar” heyetinin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi grubunun teklif ve talep listelerinde yer alan bazı maddeleri hatırlatarak açıklamasını sürdüren Büyükataman, “Bu maddelerin bazıları AKP tarafından hayata geçirildi. PKK, Dolmabahçe Sarayı’na, Başbakanlık’a, TBMM koridorlarına, üniversitelere, sokaklara, meydanlara, şehirlere, belediyelere kimin sayesinde çöreklendi? Siz bu milleti aptal mı sanıyorsunuz? Bu millet bu yapılanların hepsini bir bir not etti. 07 Haziran’da da bir ikazda bulundu. Bu ikazı doğru anlamayan AKP, Türk milletinin ağır tokadını ilk genel seçimlerde yiyecektir. MHP sayesinde Türkiye bölücülere yem edilmemiştir. Türk milleti, AKP-HDP ve PKK’ya kurban verilmemiştir. Milli birliğimize ambargo koymaya çalışan kim olursa olsun, karşılarında Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve onun Değerli Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi bulmuştur. Bundan sonra da bu böyle olacaktır” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@