Mhp'li Adan: Milli Devletimizin İçi Boşaltılmaktadır.

ANKARA(ANKA)-Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, sözde çözüm ve demokrasi paketleriyle, devlet kurumlarındaki organize tasfiyelerle milli devlet

Haberler 06.11.2014, 11:15
Mhp'li Adan: Milli Devletimizin İçi Boşaltılmaktadır.

ANKARA(ANKA)-Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, sözde çözüm ve demokrasi paketleriyle, devlet kurumlarındaki organize tasfiyelerle milli devletin içinin boşaltıldığını kaydetti.

MHP’li Adan yaptığı yazılı açıklamada, çözüm süreci adı altında oynanan tiyatronun Türkiye’nin birliği, bütünlüğü ve istikbali için en büyük tehditlerin başında geldiğini ifade etti. Bu sürecin sadece teröristleri şımartmayıp onlara can suyu olduğunu, belli yerlerde alan hakimiyeti kurmalarına neden olduğunu belirten Adan, Şehirlerin terör örgütünün gövde gösterisi yaptığı yerlere dönüştüğünü iddia etti.  Adan, “Bu süreçte beş para etmez Türkiye düşmanları baş tacı edilmiştir. Barzani, İmralı, Kandil ve HDP dörtgeni kendi aralarında paslaşırken, AKP iktidarı her birine yaranmanın telaşına düşmüştür. Hükümet kendi eliyle besleyip büyüttüğü canavara yalvarır hale düşmüş, bu canavarın oyuncağı olmuştur” dedi.

AKP iktidarı ve zihniyetinin milli devlet için en büyük tehdit olduğunu kaydeden Adan, bilinçli bir biçimde,  çıkarılan torba yasaların satır aralarında, sözde çözüm ve demokrasi paketleriyle, devlet kurumlarındaki organize tasfiyelerle milli devletin içinin boşaltıldığını öne sürdü. Adan, “Bizim ısrarla üzerinde durduğumuz ve varlık nedenimiz olan fakat AKP iktidarının bir türlü anlayamadığı bir gerçeğin altını yeniden çiziyoruz. Bu coğrafyada ayakta kalabilmenin yegane yolu milli şuura sahip olmaktır. Milliyetçiliği ayakları altına alanlar gün gelir dünyanın ayağına düşerler” dedi.

Vatandaşların daha fazla yaralanmaması gerektiği konusuna dikkat çeken Adan, şu uyarılarda bulundu:

“Milletimizin ayranını kabartmayın. Aklınızı başınıza toplayın, bölücüleri ve onların hamilerini devletimize ortak etmeyin. Bölücülerin ve güya aydın geçinen hainlerin ipiyle kuyuya inmeyin. Bizleri bir arada tutan ülkü birliğini, hedef ve ideal birliğini örselemeyin. Kötü sonuçları çocuklarımıza, torunlarımıza kadar uzanacak bu tahribata daha fazla hizmet etmeyin. Tarih karşısında da, milletimizin vicdanında da sonsuza kadar kendinizi mahkûm edecek ihanet senaryolarına taşeronluk yapmayın.” (ANKA)

(CNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@