Mhp'li Adan: Cumhurbaşkanı, Davutoğlu'nun Da Kimyasını Bozdu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Cumhurbaşkanı’nın Başbakan Davutoğlu’nun kimyasını bozduğunu iddia ederek, “Cumhurbaşkanı’nın normalleşmesi gerekir” dedi.

Haberler 19.08.2015, 16:00
Mhp'li Adan: Cumhurbaşkanı, Davutoğlu'nun Da Kimyasını Bozdu

ANKARA (ANKA)- MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Cumhurbaşkanı’nın Başbakan Davutoğlu’nun kimyasını bozduğunu iddia ederek, “Cumhurbaşkanı’nın normalleşmesi gerekir” dedi.

Adan, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

-“ CUMHURBAŞKANI’NIN NORMALLEŞMESİ GEREKİR”-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tavrını eleştiren Adan, şöyle dedi:

 “Cumhurbaşkanı, Davutoğlu’nun da kimyasını bozmuş, kendi iradesiyle bir duruş sergilemekten uzak, ne yazık ki Türkiye’nin bu süreçte de aşağı yukarı 40 günlük süreç heba edilmiş durumdadır. Cumhurbaşkanı’nın normalleşmesi gerekir. Parlamentoda ettiği yemine sadakat gösterip tarafsızlığını koruması, Türkiye’yi bir maceraya sürüklememesi…

Normalleşmesi gereken Cumhurbaşkanı’dır. Cumhurbaşkanı’nın normalleşmesi Anayasa’daki yetkilerine dönmesidir.”

- “BİZİM ŞARTLARIMIZ BİR SİYASİ PARTİ ŞARTLARI DEĞİLDİR”-

AK Parti ile yaptıkları görüşmeye işaret eden Adan, “Bizim şartlarımız bir siyasi parti şartları değildir, Türkiye gerçeklerinin şartlarıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin milletvekilleriyle görüştüğümüzde bu şartlara hiç kimse itiraz etmiyor. Bir tek yer itiraz ediyor, o da Recep Tayyip Erdoğan” diye konuştu.

-“BU TESPİTLERDE CUMHURBAŞKANI’NIN DAHLİNİN OLDUĞU DUYUMLARI GELİYOR”-

YSK’nın seçim açıklamasına ilişkin de Adan, “YSK’nın böyle bir karar alma yetkisi var, daha erken alabilir ama bu tespitlerde Cumhurbaşkanı’nın dahlinin olduğu duyumları geliyor, esas üzücü olan bu” dedi.

Adan, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar, terör, ekonomik sıkıntılar nedeniyle erken seçimin Türkiye’ye yarar getirmeyeceğini de söyledi.

-“BİZ HDP’NİN OLDUĞU HİÇBİR YERDE OLMAYIZ”-

“HDP, seçim hükümetinde yer alacağını ifade etti,  ne diyorsunuz?” sorusuna Adan, “KCK eylem kararı aldı, 15-20 gün evvel Brüksel’de HDP’nin Eş Başkanı kiminle görüştü, eylem kararı alanlarla görüştü. Parlamentoda 80 PKK’lı milletvekili var. Biz HDP’nin olduğu hiçbir yerde olmayız. Bugün şehitlerimizin yüzde 80 şehit vermemizin sebebi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin uyguladığı yanlış politikalardır” dedi.

Adan, “Milletimiz şunu bilsin, Türkiye’yi erken seçime Recep Tayyip Erdoğan götürüyor” diye konuştu.

 (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@