Mhp'den İşsiz Gençler İçin Teklif

ANKARA (ANKA)- MHP, işsiz ve geliri olmayan gençlerden, genel sağlık sigortası primi alınmaması ve prim borçlarının silinmesi amacıyla kanun teklifi verdi.

Haberler 17.09.2015, 13:25
Mhp'den İşsiz Gençler İçin Teklif

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık  Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Teklif, işsiz ve geliri olmayan gençlerden, genel sağlık sigortası primi alınmaması ve prim borçlarının silinmesini amaçlıyor.

Gerekçede, işsiz ve geliri olmayan gençlerin bir de prim ödeme yükümlülüğü altına girmemesi için ailelerinin sağlık sigortasından yararlandırılmasının amaçlandığı belirtildi.

Teklif; aile içi gelirin kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretten az olan (1273,50 TL) işsiz gençlerin, ailelerinin sağlık sigortasından yararlandırılmasını öngörüyor.

- GENEL SAĞLIK SİGORTASI PRİM ALACAKLARININ ASILLARI İLE FERÎ ALACAKLARIN TAMAMININ TAHSİLİNDEN VAZGEÇİLECEK-

Teklife göre düzenlemenin yayımlandığı tarihten önce aile içi gelirin kişi başına düşen aylık tutarı ait olduğu dönem itibariyle geçerli asgari ücretten az olanlar için tahakkuk ettirilen genel sağlık sigortası prim alacaklarının asılları ile gecikme cezası ve gecikme zammı gibi ferî alacakların tamamının tahsilinden vazgeçilecek. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@