Mhp'de Seçim Toplantıları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın için partisinin Başkanlık Divanını toplantıya çağırdı.

Haberler 09.06.2015, 21:27
Mhp'de Seçim Toplantıları

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın için partisinin Başkanlık Divanını toplantıya çağırdı. MHP’de 13-14 Haziran’da da yönetim ve örgüt toplantıları gerçekleştirilecek.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yazılı açıklamasında, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre iktidar partisinin çoğunluğu kaybettiğini, milletin AK Parti’ye tek başına hükümeti kurma imkanı tanımadığını belirtti. Yeni Meclis aritmetiğine göre koalisyon hükümeti ve ya dışarıdan herhangi bir siyasi partinin desteğiyle azınlık hükümeti kurulmasının gündemde olduğunu kaydeden Yalçın, “Ortaya çıkan tablo ne olursa olsun Türkiye’nin çözüm bekleyen önemli meseleleri bulunmaktadır. O bakımdan ülke gündemi partimizce dikkatle takip edilmektedir” dedi.

Bu çerçevede Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, yarın saat 18.00’de MHP Başkanlık Divanını toplantıya çağırdığı bilgisini veren Yalçın, 13 Haziran Cumartesi günü ise Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve yeni seçilen milletvekilleriyle tanışma ve istişare toplantısı yapılacağını belirtti.

Yalçın, 14 Haziran Pazar günü de İl ve Belediye Başkanları toplantısının gerçekleştirileceğini kaydederek, “Bu toplantılarda, Türkiye gündeminin yoğunluğu ve nezaketi dikkate alınarak MHP’nin sergileyeceği tutum ve geleceğe dair takip edilecek politikalar hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır” denildi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@