Mhp Ve Hdp Listeleri Ysk'ya Teslim Etti

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, partisinin milletvekili aday listesini YSK’ya sunduktan sonra “Trafolara kedilerin vesairelerin tırmanmadığı bir seçim dönemi geçiririz ümidiyle bekliyoruz” derken, HD

Haberler 07.04.2015, 11:46
Mhp Ve Hdp Listeleri Ysk'ya Teslim Etti

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, partisinin milletvekili aday listesini YSK’ya sunduktan sonra “Trafolara kedilerin vesairelerin tırmanmadığı bir seçim dönemi geçiririz ümidiyle bekliyoruz” derken, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ali Ürküt “Türkiye'nin bütün renkleri, farklı kimlikleri, inançları listelerimizde yer alıyorlar” dedi.

7 Haziran seçimleri için MHP ve HDP’de milletvekili aday listesini YSK’ya sundu.

Partisinin aday listesini MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile YSK'ya sunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, çıkışta açıklama yaptı. Listeleri eksiksiz teslim ettiklerini ifade ederek, sağlıklı bir seçim dönemi olmasını dileyen Öztürk, "Trafolara kedilerin vesairelerin tırmanmadığı bir seçim dönemi geçiririz ümidiyle bekliyoruz. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

-YÜZDE 50 KADIN TEMSİLİNİ ESAS ALDIK-

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ali Ürküt de listeleri sunduktan sonra yaptığı açıklamada, yüzde 50 kadın temsiliyetini esas aldıklarını ve listelerinde 275 kadın aday bulunduğunu kaydetti. Yüzde 30 civarında genç aday bulunduğunu belirten Ürküt, çok sayıda engelli adaya da listelerinde yer verdiklerini belirtti. Ürküt, “Türkiye'nin bütün renkleri, farklı kimlikleri, inançları listelerimizde yer alıyorlar. HDP'nin farklılığını bu listede de rahatlıkla bulabilirsiniz. Biz Türkiye'nin 8 Haziran'da yeni bir güne doğacağına inanıyoruz. Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğunu düşünüyoruz. Bu seçimin kilit partisi, belirleyeni HDP olduğunu sizler de biliyorsunuz, bütün kamuoyu biliyor” dedi. (ANKA)

(YE/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@