Mhp Lideri Bahçeli'den Eleştirilere Tek Tek Yanıt

ANKARA (ANKA) - MHP Lideri Devlet Bahçeli, 26. Dönemin ilk grup toplantısında konuştu. MHP’ye ...

Haberler 17.11.2015, 12:15
Mhp Lideri Bahçeli'den Eleştirilere Tek Tek Yanıt

ANKARA (ANKA) - MHP Lideri Devlet Bahçeli, 26. Dönemin ilk grup toplantısında konuştu. MHP’ye yönelik tüm çevrelerin eleştirilerine tek tek yanıt verdi. 1 Kasım seçim sonuçlarından eleştirilerin aksine memnuniyetini dile getirdi. Bahçeli, “her türlü engellemeye, her türlü zorlama karşı propagandaya rağmen TBMM’nin 26. Döneminde de birlikteyiz. 'Milliyetçi Hareket Partisi nerede' diyenlere, bizim ne yaptığımız sorgulayanlara tam da buraya bakmalarını tavsiye ediyor, bu tesmil olmayan milli ruha dikkat kesilmelerini temenni ediyorum” dedi.

Bahçeli, Meclis’te 26. Dönemin ilk grup toplantısında konuştu. Grup toplantısı salonu partililerle doldu. Bahçeli’nin konuşmasından önce, Atatürk, MHP’nin merhum Lideri Alparslan Türkeş ve şehitlerin anısına bir dakika saygı duruşu yapıldı. Bahçeli konuşmak için kürsüye çıkarken ayakta alkışlandı.

7 Haziran seçimlerinde yakaladığı başarıyı, 1 Kasım seçimlerinde yakalamayan MHP’ye yönelik eleştirilere Bahçeli tek tek yanıt verdi. İktidar partisi başta olmak üzere parti içeresindeki "olağanüstü kongre" haberlerine de sert çıktı.

-DÜŞECEĞİMİZİ SANANLAR YANILDILAR-

Bahçeli 1 Kasım seçimlerinde parti yönetimini eleştirenlere, “düşeceğimizi sananlar yanıldılıar” sözleri ile yanıt verdi. Bahçeli şöyle dedi:

“ 'Milliyetçi Hareket Partisi nerede' diyenlere, bizim ne yaptığımız sorgulayanlara tam da buraya bakmalarını tavsiye ediyor, bu tesmil olmayan milli ruha dikkat kesilmelerini temenni ediyorum. Allah’a hamd olsun yıkılmadık, ayaktayız. Kaldı ki, yıkılacak herhangi bir şey de göremiyoruz. Onurlu ve omurgalı yürüyüşümüze birbirini takip eden kararlı adımlarla devam ediyoruz. Korkacağımızı, kaçacağımızı, iç kargaşaya kapılacağımızı planlıyorlardı, alayı birden havasını aldılar. Milliyetçi harekete operasyon düzenleyen, buna yarım akılları ile yardım ve yataklık yapan kim varsı aldananlar arasında, fitne kabilesindedir.”

 -7 HAZİRAN VE 1 KASIM SEÇİMLERİNDEN ÇIKARACAĞIMIZ DERSLER VAR

Devlet Bahçeli, MHP’nin  1 Kasım seçim sonuçlarından çıkaracağı dersler olduğu eleştirisini de getirdi.  “Sonuç ve gerekçeler ne olursa olsun, kendimizi anlatmakta zorluk çektiğimiz bir kitlenin varlığı ortadır. Ancak, 1 Kasım seçimi olağanüstü şartlarda yapılmıştır. Demokrasinin tüm kural ve ölçüleri çiğnenmiştir” diye konuştu.

-OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İSTEYENLERE YANIT-

Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından parti içinde çıkan, “olağanüstü kurultay" çağrılarına ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “kongreden korkmayın” sözlerine yanıt verdi.  Bahçeli şöyle devam etti:

“Diyorlar ki; MHP olağanüstü kurultaya gitmeliymiş, mevcutla devam edilirse ilk seçimde baraj altında kalınırmış, hayır diyenlere millet hayır demiş. Davutoğlu’na bakılırsa korkmamıza gerek yokmuş. Sayın Davutoğlu neyi yapıp yapmayacağımızı sana mı soracaktık? Her şey bir yana, şahsımla ilgili gerek gazete köşelerinde, gerek televizyon ekranlarında, gerekse de sosyal medyaya yazılmayan söylenmeyen bir şey bıkarılmamıştır. Hepsi de günahlarımızı alarak günahkarlığın dibini boylamışlardır.”

-ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ-

1 Kasım’dan sonra yeni anayasa ve başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Bahçeli,  HDP’nin, başkanlık sistemi dahil tüm modeller tartışılabilir demesi tesadüfi görülmemelidir. Ve pazarlıklar kızışmaktadır.AKP’nin başkanlık sistemini kapsayan yeni anayasa hazırlığı içinde olduğu, al ver sürecinin devreye alındığı anlaşılmaktadır” dedi.

“Demem odur ki, oyun için oyun vardır” diyen Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti:

“Türk milleti 1 Kasım’da sandıktan başkanlık veya yeni anayasa mesajı vermediği halde, böyleymiş gibi propaganda yapan AKP’nin amacı karanlıktır. Seçimin hemen ardından Türk tipi başkanlık modelinin dillendirilmesi, Meksika modelinin hatırlatılması, ne idüğü belirsiz Cumhurbaşkanı sözcüsünün üstüne vazifeymiş gibi referandumdan bahsetmesi milli iradenin saptırılması, Erdoğan’ın parlatılma teşebbüsüdür. ‘Yeni Anayasa yapmak zorundayız. Bu araba ile Türkiye yoluna devam edemez’ diyen defolu siyasi yüzler, sarayın gözüne girmek için insanüstü gayret sergilemektedir. Başkanlık sistemiyle Türkiye’nin sağ ve sol cenahtan oluşan iki partili bir siyasi sisteme kayacağını söyleyen demokrasi ve milliyetçilik düşmanlarının eline de koz geçmiştir.”

-ÇÖZÜM SÜRECİ-

Çözüm süreci ile ilgili senaryolar olduğunu da dikkat çeken MHP Lideri,  “Buzdolabına kaldırılan çözüm süreci musibetinin tekrar çıkarılması konuşulmaya başlanmış, hatta Erdoğan ille de bir isim koyulacaksa milli birlik ve kardeşlik süreci diyerek tekrar yıkımın başına dönmüştür. Saraydan kulağına olağanüstü kurultay tavsiyesi fısıldanıp, MHP’ye operasyon tembihlenenlerin peyderpey boy göstermeye başlamaları rastlantı görülmemelidir” dedi. (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@