Mhp Lideri Bahçeli: Siyaset Tarihinin En Büyük Ahlaksızlıklarından Birisi

KONYA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Kırıkkale’de “her partiye eşit mesafedeyim, ama gönlümde de bir aslan yatıyor” dediğini anımsatarak, “Biz gönlünde yatanın aslan mı çak

Haberler 16.05.2015, 22:15
Mhp Lideri Bahçeli: Siyaset Tarihinin En Büyük Ahlaksızlıklarından Birisi

KONYA(ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Kırıkkale’de “her partiye eşit mesafedeyim, ama gönlümde de bir aslan yatıyor” dediğini anımsatarak, “Biz gönlünde yatanın aslan mı çakal mı olduğunu gerçekte bilemeyiz. Milletimiz için darbeciler kadar yüz karasıdır. Buna bir de ‘tarafsızlık’ ve ‘aynı mesafede durma’ zırvaları ilave olmuştur. Bu sözlere hangi akıl ve ahlak sahibi kanar? Bu kadar izandan mahrum çürümeye Erdoğan’dan başka kim sığınabilir? Bir yandan AKP’nin kukla Başkanı Davutoğlu, öte yandan AKP gölge başkanı Erdoğan her gün paralel mitingler yapmıyor mu? Hal böyle iken, Şimdi Erdoğan’ın bütün partilere aynı mesafede olduğunu söylemesi, siyaset tarihinin en büyük ahlaksızlıklarından birisidir. Bunu söylemek için insanın haya duygularının çarçur olması lazımdır” dedi.

MHP lideri Bahçeli partisinin kent meydanında düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Konuşmasına, Konya’nın ilçelerini selamlayarak başlayan Bahçeli, sert sözlerle iktidarı eleştirdi. Bu iktidarın terbiyeden geçmesi ve izana gelmesinin hayal olduğunu belirten Bahçeli, “AKP uykudur, AKP korkaklıktır, AKP girdaptır, AKP kanunsuzluktur. AKP kayıptır, AKP karanlıktır, AKP kutuplaşmadır. Tedbir almazsanız, devreye girmezseniz, milli şuurumuzdaki son pırıltılar da sönecektir. Pak ve parlak bir maziden, kutlu ve müreffeh bir geleceğe yolculuk yapan Türk milletinin önü kesilmek istenmektedir. Türkiye’de herkes korku içinde yaşamaktadır. Herkes dinlendiğini, izlendiğini, fişlendiğini düşünmektedir. AKP devlet gücünü korku üretmek, korku salmak amacıyla kullanmaktadır. AKP’nin milletle rabıtası kopmuştur. AKP’nin Konya ila gönül köprüsü çökmüştür” dedi.

 

-“HEMŞERİNİZ BİLİYORUM FAKAT”-

 

Başbakan Davutoğlu’nun Konyalıların hemşerisi olduğunu hatırlatan Bahçeli, “Buna saygı duyuyorum. Fakat içinizden çıkan Davutoğlu Konya’nın ülkü ve ilkeleriyle çelişmektedir. Yanlıştadır, yozlaşma kulvarındadır ve çürümenin içindedir. Konyalı kardeşlerim, şimdi soruyorum sizlere; Başbakan Davutoğlu’nu tasvip ediyor musunuz? İradesini Erdoğan’a tapulamasını doğru buluyor musunuz? Serok Ahmet olmakla övünmesini kabul ediyor musunuz? Taşıdığı makamı başkanlık sistemine çivilemesini, Başbakanlığı imha etmek için çalışmasını yerinde görüyor musunuz?” diye sordu ve “hayır” cevabını aldı.

 

-“BURUŞTURUP ATACAĞI BİR İSİMDİR”-

 

Davutoğlu’nun, Konyalılardan hangi siyasi maksat ve hedefi için destek isteyeceğini soran Bahçeli,  “Sizlerin huzuruna çıktığında ne diyecektir? ‘Ben Başbakan olmak istemiyorum, Erdoğan’ı başkan yapmak istiyorum; her şey başkanlık sistemi içindir’ dediğinde Konyalı buna ne cevap verecektir? Konyalı’nın umutlarını karartmaya ne hakkı vardır? Sırf Erdoğan’a yeni koltuk bulmaya çalışmak sizlere nankörlük değil midir? Davutoğlu Erdoğan’ın başkanlık için kullandığı, sonra da buruşturup atacağı bir isimdir. Bunca emeğine yazık değil midir? Konya’nın kendisine bağladığı ümitlere haksızlık değil midir? Erdoğan’ın hayal edip projelendirdiği başkanlık sistemi için siyasi ömrünü adaması nasıl bir körlük ve teslimiyet halidir? Konyalı yiğittir. Ki duyduğum kadarıyla Davutoğlu’na Sivas’ta yiğido demişlerdir. Konyalı çıkar hesabı yapmaz, ikbali peşinde koşmaz. Konyalı diktir, asla eğilmez. Konyalı Selçuklu kartalı gibi kudretin simgesidir. Peki Davutoğlu bunlardan hiç mi ibret almaz, hiç mi sonuç çıkarmaz?” ifadelerini kullandı.

 

-“HAVUZCU SONRADAN GÖRME ŞAHIS”-

 

Erdoğan’a kendisini ve ailesini kurban etmek isteyen bir medya patronu hakkında da eleştirilerde bulunan Bahçeli, “Havuz medyasının meşhur isimlerinden birisi geçtiğimiz günlerde Konya’ya hakaret etmiştir. Maalesef şu ana kadar Davutoğlu’ndan bir eleştiri ve tepki gelmemiştir. TV 24, Star, Akşam ve Güneş gazetelerinin sahibi olan bu havuzcu Rize Güneysu’da başkanlık sisteminin tartışıldığı bir toplantıda Konya’ya tarifi ve kabulü mümkün olmayan bir bühtanda bulunmuştur. Bu sonradan görme şahıs diyor ki; ‘Karadenizliler Konyalılar gibi 360 derece dönmezler.’ Bu Erdoğan kasası, bu Erdoğan beslemesi ne söylemeye çalışmaktadır? Konyalıya dönek mi demektedir? Davutoğlu neredesin, bu çirkin itham ve yoruma ne diyeceksin? Konyalı dönerse, sadece Allah’ın huzuruna döner. Konyalı dönerse, sadece semahda döner. Bunun dışında Konyalı’yı aşağılamak hiçbir havuzcunun, hiçbir saray tetikçisinin, hiçbir gafilin, hiçbir faninin harcı ve haddi değildir. Davutoğlu madem yiğidosun, madem yüreklisin; o zaman çık da bu sözlere oturaklı bir karşılık ver, muhatabına dünyanın kaç bucak olduğunu göster. Fakat Davutoğlu’ndan bunu beklemek beyhudedir. Çünkü saraya karşı boynu kıldan incedir. Bu havuzcular, millete küfrederken de hiç sesi çıkmadı. Bu havuzcular ihalelere fesat karıştırıp sizin üzerinizden servet kazanırken de gıkı çıkmadı. Kol bacak kesmekten bahsetti, uzun sürmedi, sarayda susturuldu, hizaya çekildi. Rüşvetçi eski bakanlar Yüce Divan’a gitsin dedi, sonra pıstı, geri adım attı” diye konuştu.

 

-“BİZ KİMSEYLE PASLAŞMAZ, KİMSEYLE VERKAÇA GİRMEYİZ”-

 

Başbakan Davutoğlu’nun dün Eskişehir’de söylediği, “MHP darbelere mertçe karşı çıkmamış.

Biz CHP’yle paslaşıyormuşuz” sözlerine tepki gösteren Bahçeli, “Sayın Davutoğlu, biz darbelere direnirken, sen duvar diplerinde geziyor, gölgenden bile korkuyordun. Sayın Davutoğlu, biz darbelerin en ağır maliyetine maruz kalırken, sen ona buna şirinlik yapmak ve yakayı kurtarmakla meşguldün. Şunu bilesin ki, biz kimseyle paslaşmaz, kimseyle verkaça girmeyiz. Bu ilkellik, bu tavizkarlık, bu kokuşmuşluk ancak AKP’ye müstehak bir özelliktir.

Sayın Davutoğlu, HDP’yle saraylarda buluştuğunuzu, İmralı seferleri için müştereken planlar yaptığınızı ne çabuk unuttun? Bebek katilinin müşahitliği altında pazarlık masalarına oturduğunuzu nasıl hafızandan çıkardın? HDP-PKK ve Barzaniyle bölünme sofrasına kurulduğunuzu nasıl olur da görmezden geldin? Aymazlık, hırs, aldatma, tamah, insan onurunu hiçe sayma konusunda ustalaşanlar utanmadan, gocunmadan konuşuyorlar. Fakat bunlara rağmen biz yürüyoruz” dedi.

 

-“SİYASET TARİHİNİN EN BÜYÜK AHLAKSIZLIKLARINDAN BİRİSİDİR”-

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Kırıkkale’de “her partiye eşit mesafedeyim, ama gönlümde de bir aslan yatıyor” dediğini belirten Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“Biz gönlünde yatanın aslan mı çakal mı olduğunu gerçekte bilemeyiz. AKP’nin seçim beyannamesini okuduğunu ağzından kaçırarak siyasi ahlaksızlık tarihine geçecek bir olaya imza atan bir Cumhurbaşkanı’nın mevcudiyeti zaten büyük bir talihsizliktir. Milletimiz için darbeciler kadar yüz karasıdır. Buna bir de ‘tarafsızlık’ ve ‘aynı mesafede durma’ zırvaları ilave olmuştur. Aziz vatandaşlarım Allah için söyleyiniz, AKP’ye oy veren vatandaşlarım da dahil, bu yalana kim inanır? Bu sözlere hangi akıl ve ahlak sahibi kanar? Bu kadar izandan mahrum çürümeye Erdoğan’dan başka kim sığınabilir? Bir yandan AKP’nin kukla Başkanı Davutoğlu, öte yandan AKP gölge başkanı Erdoğan her gün paralel mitingler yapmıyor mu? Her gün bu davul-tokmak ikilisi, muhalefet partilerine karşı en olmadık hakaretleri ve aşağılamaları iki ağızdan yapmıyorlar mı? Hal böyle iken, Şimdi Erdoğan’ın bütün partilere aynı mesafede olduğunu söylemesi, siyaset tarihinin en büyük ahlaksızlıklarından birisidir. Bunu söylemek için insanın haya duygularının çarçur olması lazımdır. Bu kadar alçalabilmek için ucu kendisine dayanan gizli-saklı bir pisliğin kokusunu bastırma kabusunun yaşanıyor olması lazımdır.”

 

-“BU YÜCE DİVAN KORKUSUDUR”-

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’deki düşüşü gördüğünü kaydeden Bahçeli, “Foyasının ortaya çıkacağının paniğini yaşamaya başlamıştır. Derdi ve tasası budur. Korku yakasına yapışmıştır. Yalan, riya, talan sona yaklaşmıştır. Bu hesap verme korkusudur. Bu rezil olma korkusudur. Bu Yüce Divan korkusudur. Bizim Erdoğan’a tavsiyemiz şudur; gel, gereksiz açıklamalardan vazgeç. AKP’nin tarafı olmak sana çok yakışıyor. Kukla genel başkanını yanına al ve mitinglere birlikte çıkın. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ne yaparsanız yapınız, yürüyüşümüze engel olamayacaksınız. Ne yaparsanız yapınız, hesap vermekten kurtulamayacaksınız” dedi. (ANKA)

(HM/OLÇ)


Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Kasım 2019
İmsak 06:02
Güneş 07:29
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:38
Yatsı 19:00
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@