Mhp Lideri Bahçeli: Akp 1 Kasım'da Gitmezse Hem Ekonomik Hem De Sosyal Felaket Kaçınılmazdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçim Süreci’ne ilişkin, “1 Kasım’da AKP gitmez ve hak ettiği dersi almazsa hem ekonomik, hem de sosyal felaket kaçınılmazdır” açıklamasında bulundu.

Haberler 03.09.2015, 15:32
Mhp Lideri Bahçeli: Akp 1 Kasım'da Gitmezse Hem Ekonomik Hem De Sosyal Felaket Kaçınılmazdır

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçim Süreci’ne ilişkin, “1 Kasım’da AKP gitmez ve hak ettiği dersi almazsa hem ekonomik, hem de sosyal felaket kaçınılmazdır” açıklamasında bulundu.

MHP lider Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, terörün bitmesinin çaresinin “Milliyetçi kadrolar” olduğunu savunarak, “Dış politikada dağılan yaptırım ve kalmayan etkinliğimizin tamiri, kaçırılan işçilerimizin, basılan Konsolosluklarımızın, tehdit edilen milli haklarımızın müdafaası için gecikmeye tahammül kalmamıştır. 1 Kasım’da AKP gitmez ve hak ettiği dersi almazsa hem ekonomik, hem de sosyal felaket kaçınılmazdır. Herkesin susturulup baskı altına alındığı, herkesin birbirini ihbar edip güven ve toplumsal dayanışmanın sabote edildiği ülke tablosunun yıkım olduğunu görmek ve kabullenmek lazımdır. Türkiye’nin yeni baştan belini doğrultması için başını öne eğen müsrif, müfteri ve münafık zümreden kurtulması şarttır. Unutulmasın ki, Milliyetçi Hareket Partisi huzurun adresi, güvenliğin bekçisi, milli birliğin kalesi, ekonomik arayışların tek ümididir. Gelecek MHP’dir, MHP ise gelecek demektir. Türk milleti MHP’dir, MHP de millet kadar kutlu, millet kadar ulvi değerlere sırtını yaslamıştır” dedi.

-“ÇÖZÜM SÜRECİNİN MİMARLARI TÜRKİYE’Yİ TEPEDEN TIRNAĞA KUNDAKLAMIŞLARDIR”-

“Çözüm sürecinin müellif ve mimarları Türkiye’yi tepeden tırnağa kundaklamışlar, dirlik ve asayişi temelinden dinamitlemişlerdir” diyen Bahçeli, “Süreç ihaneti konusunda kafa karışıklığı yaşayan, gün aşırı farklı çelişkili mesaj ve yorumları kamuoyuyla paylaşan AKP yönetimi, hala terörle mutabakatın zemin ve fırsatını utanmadan aramaktadır. Türkiye sağlıklı ve demokratik nitelikli bir iktidar değişimine sahne olmadığı müddetçe akan kan durmayacak, şehit haberlerinin arkası kesilmeyecektir. Bir defa bu hakikati herkesin, her sağduyulu vatandaşımızın kavraması milli ve ahlaki bir zorunluluktur. Bölücü terörün yaygınlaşmasının yegâne müsebbibi, Türkiye’nin istikrarsızlığa mahkum olmasının asıl faili hiç kuşku yok ki AKP’nin köhne ve kötürüm politikalarıdır. Tecrübelerle sabittir ki, ne Erdoğan’ın ne de emir eri Davutoğlu’nun ülke menfaatini önceliklerine alarak başkent Ankara vizyonuyla hareket etmeleri mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

“-SİLAHLARIN GÖLGESİNDE DEMOKRASİ ÖDEVİNİN NASIL İFA EDİLECEĞİ HALA MUAMMADIR”-

Doğu ve Güneydoğu’nda seçim güvenliğinin nasıl sağlanacağı bu iki mevki tutkununun, bu iki Türkiye muhalifinin gündeminde yer almamıştır.

MHP’nin her seferinde, seçim ve sandık güvenliğine vurgu yaptığını hatırlatan Bahçeli, “Bu itibarla seçimlerin yenilenmesine mesafeli tavrını tutarlılıkla muhafaza etmiştir. Şimdilerde farklı kesimlerin bizim bu görüşümüze gecikmeyle intikali şaşırtıcı değilse de, ibretlik bir durum olarak tarihin kayıtlarına geçmiştir. Silahların gölgesinde, tehditlerin dibinde demokrasi ödevinin nasıl ve ne şekilde ifa edileceği hala muamma, hala muallakta bir sorudur. Kanlı iç savaş şartlarının günden güne ağlarını ördüğü bir ortamda, bölgesel ve küresel zalimliğin işbirlikçileri vasıtasıyla varlığımıza ve birliğimize operasyon yaptığı bir süreçte demokrasinin ilke ve kurallarını hakkıyla savunmanın ne kadar mümkün olduğu elbette görülecektir” dedi.

-“PKK İŞBİRLİĞİYLE KURULAN GEÇİCİ BAKANLAR KURULUNUN TÜRKİYE’Yİ 1 KASIMA NASIL GÖTÜRECEĞİNE ŞAHİT OLACAĞIZ”-

28 Ağustos’ta, Anayasa’nın 114’üncü maddesine uygun olarak “PKK işbirliğiyle kurulan geçici Bakanlar Kurulu’nun” ülkeyi 1 Kasım’a nasıl götüreceğine de herkesin şahit olacağını belirten Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ahlaksızlık ve inkar üzerine bina edilen geçici Bakanlar Kurulu’nun Erdoğan’ın maşası işlevi göreceği, siyasi dizayn ve tasarıma çanak tutmak için kuryelik yapacağı maksadını aşan bir yorum değildir. Anayasa’nın ruhunu ve lafzını kasten çiğneyerek milletvekilleriyle direk temas haline geçen, kapalı zarf usulüyle bakanlık öneren Davutoğlu, eline tutuşturulan listeye mecburen katlanmış, yüzündeki asabi ve hazımsızlık belirten çizgileri zoraki saklamaya çalışmıştır. Geçici Bakanlar Kurulu, adı üstünde geçici olup, bu kapsamda görev alan hiç kimseye bir saygınlık ve prestij kazandırmayacaktır. Erdoğan ve Davutoğlu’nun Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelttikleri suçlama ve iftara kampanyası aynısıyla ters tepecek, projelendirdikleri alçak hesaplar sarayın başında patlayacaktır.”

-“1 KASIM SABIRLA VE SAĞDUYUYLA BEKLENMELİDİR”-

“Karar ve mühür Türk milletine aittir” diyerek açıklamasını sürdüren Bahçeli, “Milliyetçi-Ülkücü camia tuzakların farkındadır. Taraflı tarafsız herkes olan biten tüm çirkinlikleri teessürle izlemektedir. Siyasetin doğasını zedeleyen, siyasi adap ve edep derdi olmayan AKP yönetiminin, kaçak saraydan verilen emirler doğrultusunda MHP’yi dört bir koldan dedikodu makasına alma teşebbüsü tutmayacaktır. AKP-PKK hükümetinin içyüzünü saklamak, hedef saptırmak asla söz konusu olamayacaktır. Erdoğan Kandil’den tembihlenen bölücüleri bakanlıklara özen ve heyecanla taşımış, Davutoğlu da bu ihanet katarına gönüllüce eklemlenmiş ve tercihini yapmıştır. Koalisyon hükümeti kurdurmayan Erdoğan, kurmaya yanaşmayan Davutoğlu; süreç kalıntısının aktörlerini hiç yüksünmeden, hiçbir vicdan azabı çekmeden devlete sokmuştur” ifadelerini kullandı.

-“1 KASIM’DA BÖLÜCÜLÜKLE KARDEŞLİK ARASINDA TERCİH YAPILACAKTIR”-

Türkiye’nin 1 Kasım’da terörle milli güvenlik arasında seçim yapılacağına vurgu yapan Bahçeli şunları kaydetti:

“1 Kasım’da bölücülükle kardeşlik arasında tercih yapılacaktır. 1 Kasım’da huzur ve sükûnet ile kan ve ölüm arasında oylama yapılacaktır. Ya AKP ve PKK başaracak, ya MHP’yle beraber milli dirlik ve birlik zirveye çıkacaktır. Ya terör Türkiye’yi yıkıp yok edecek, ya da sandıktan yetki almış MHP terörün ve hainlerin kökünü kazıyacaktır. 1 Kasım çözülme sürecine son darbe olacaktır. 1 Kasım hırsız ve rüşvetçilerin mahkeme önüne çıkacağı karar ve kader anı olacaktır. 1 Kasım fiilen sistem değiştirenlere, özerklik ilan edip Türkiye Cumhuriyeti’ni çöküşe götüren mihraklara kalıcı ders niteliği taşıyacaktır. Önümüzdeki seçimde Türk milleti istiklali, itibarı, istikbali için topyekûn, tıpkı milli mücadele yıllarında olduğu gibi ayağa kalkacaktır. Şehitlerimize kelle diyen, analar ağlamasından ne mutlu şehit analarına noktasına sarsıla sarsıla dönen gafillerden hesap sorulması için 1 Kasım son duraktır. İnsanlığın suskun kalarak izlediği kıyılarımıza vuran minicik bedenlerin katillerine dik durmak, emperyalizmin oyunlarını yarmak için 1 Kasım tarihi fırsattır.

Bahçeli, bugün Mardin Dargeçit’te şehit edilen 4 polise rahmet dileyerek açıklamasını sonlandıran Bahçeli, “MHP, Şehitlerimizin hakkını, hukukunu savunmak, dökülen kanlarını yerde bırakmamak için Milliyetçi Hareket Partisi tüm varlığıyla hazırdır. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı temenni ediyorum” dedi. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@