Mhp İçin Bir Kötü Haber Daha: Myp-Bbp İttifak Arayışına Başladı

Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in seçim hükümetine katılması için yapılan daveti kabul etmesinin şokunu yaşayan MHP’ye bir kötü haber de milliyetçi kanadın diğer partileri MYP ve BBP’den geldi.

Haberler 27.08.2015, 15:10
Mhp İçin Bir Kötü Haber Daha: Myp-Bbp İttifak Arayışına Başladı

-2009 Kongresinde Devlet Bahçeli’ye karşı Genel Başkan adayı olan Ahmet Reyiz Yılmaz’ın liderliğinde kurulan Muhafazakâr Yükseliş Partisi ile Büyük Birlik Partisi seçimde Milliyetçi Türk İslam davası ittifakı için görüşmelere başladılar.

-İttifak’a MHP’den ayrılmış isimlerin de ittifaka davet edilebileceği bildirildi.

ANKARA (ANKA) – Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in seçim hükümetine katılması için yapılan daveti kabul etmesinin şokunu yaşayan MHP’ye bir kötü haber de milliyetçi kanadın diğer partileri MYP ve BBP’den geldi. 2009 Kongresinde Devlet Bahçeli’ye karşı Genel Başkan adayı olan Ahmet Reyiz Yılmaz’ın liderliğinde kurulan Muhafazakâr Yükseliş Partisi ile Büyük Birlik Partisi seçimde Milliyetçi Türk İslam davası ittifakı için görüşmelere başladı. İttifak'a MHP'den ayrılanların çağrılabileceği açıklandı.

MYP’den yapılan açıklamaya göre büyük muhafazakâr ittifak için görüşmeler “Ülkücü oyları doğru adreste toplamak” hedefiyle başladı. Açıklamada, “İki parti de aynı ideoloji olan Türk İslam davasından besleniyor. Ahmet Reyiz Yılmaz MHP Genel Başkan Adaylığı sonrasında Türk İslam Davasını yeniden kaleme alarak Türk İslam Davasını yeniden kitaplaştırdı. Bu ittifakın milliyetçi halkayı genişletmesi ve MHP tabanına yeni bir alternatif sunması bekleniyor” denildi.

-İHRAÇ EDİLEN İSİMLER DE İTTİFAKA DAVET EDİLECEK-

Esasları belirlenmesi ve partileşmeye karar verilmesi durumunda MHP çatısından ihraç edilen isimlerin de ittifaka katılabileceği belirtiliyor. İki partinin yetkilileri hafta içinde bir araya gelerek ortaklığın seçim stratejisi üzerinde çalışmalarını sürdürecekler. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@