MHP'den 'demokrasi nöbeti' etkinliklerine tepki

MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirterek, darbe girişiminden sonra 'Demokrasi Nöbeti' adı altında meydanlarda...

Haberler 19.07.2016, 12:53 19.07.2016, 14:02
MHP'den 'demokrasi nöbeti' etkinliklerine tepki
MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirterek, darbe girişiminden sonra 'Demokrasi Nöbeti' adı altında meydanlarda etkinlikler yapılmasını siyasi ahlak açısından doğru bulmadıklarını söyledi.

Darbenin Türk halkının birliği ve bütünlüğü sayesinde engellendiğini savunan MHP İl Başkanı  Tanju Balatlı, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Kalkışma hareketi ülkemize, 161 demokrasi şehidine, 1440 yaralı insana, silahlı kuvvetlerimize ve ülkemizin uluslararası görüntüsüne itibar kaybettirmiştir. Ancak halkımızın darbelere karşı hafızasındaki birikim bu tip hareketlere karşı duruşunu netleştirmesi açısından ise demokratik bir kazanım olarak önem arz etmektedir. Yaşanan bu müessir olaydan ders çıkarması gereken siyaset kurumu, 14 Temmuz'da ülkemizdeki hukuksuzluğu, adaletsizliği, yolsuzluğu, adam kayırma, rant devşirme gibi olayları 15 Temmuz'da unutturmaya çalışması ve bunu davet ettiği demokrasi nöbeti ile gerçekleştirmesi tarafımızca doğru bulunmamaktadır. Ayrıca henüz cenaze işlemleri bile tamamlanmadan meydanlarda eğlenmeyi siyasi ahlak açısından da doğru bulmamaktayız. Milliyetçi ve ülkücülerin böyle bir zamanda meydanlarda eğlenmesini doğru bulmuyor, siyasi hayatın yanlışlarını ve eksiklerini sorgulamaya devam etmesini tavsiye ediyorum.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@