Mhp: Bütün Değerlerimiz Bu İkili Tarafından Sömürülüyor

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun “devletin bütün imkanlarını seferber ederek yürüttükleri kampanyanın artık iyice çığırından çıktığını” savunarak, “Anayas

Haberler 19.05.2015, 18:23
Mhp: Bütün Değerlerimiz Bu İkili Tarafından Sömürülüyor

ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun “devletin bütün imkanlarını seferber ederek yürüttükleri kampanyanın artık iyice çığırından çıktığını” savunarak, “Anayasa, kanunlar, teyamüller birbirinden rol çalan Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından ayaklar altına alınmaktadır. İnancımızı, bayrağımızı oy hesaplarına alet edenler; Türkiye’ye büyük kötülük etmektedirler. Bütün değerlerimiz bu ikili tarafından sömürülmektedir” açıklamasında bulundu.

Adan yaptığı açıklamada, 7 Haziran genel seçimlerine sayılı günler kala, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun “devletin bütün imkanlarını seferber ederek yürüttükleri kampanyanın artık iyice çığırından çıktığını, milleti birbirine düşüren demokrasiyi ayaklar altına alan bir güzergaha girildiğini” savundu.

“Anayasa, kanunlar, teyamüller birbirinden rol çalan Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından ayaklar altına alınmaktadır. İnancımızı, bayrağımızı oy hesaplarına alet edenler; Türkiye’ye büyük kötülük etmektedirler. Bütün değerlerimiz bu ikili tarafından sömürülmektedir” ifadelerini kullanan MHP’li Adan, şunları kaydetti:

“Devletin imkanlarının ve milletin parasının seçim meydanlarında kullanılması kabul edilemez. Kendi mitinglerine kamu araçlarıyla izleyici taşıyanlar, devletin bütün imkanlarını seferber edenler; bizim nazarımızda demokrasi kapkaççısıdırlar. Siz kimin parasını kendiniz için harcıyorsunuz?

Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı ‘toplu açılış’ adı altında AKP’ye oy istemektedir. Nedir bu telaşınız? Açıkça görülmektedir ki Sayın Cumhurbaşkanı milletin değil AKP’nin telaşına düşmüştür. Muhalefeti meydanlarda yuhalatmak nasıl bir aklın, zihniyetin ve kinin ürünüdür?

-“BU KADAR ÖFKE VE KİN AKP İÇİN HAYRA ALAMET DEĞİLDİR”-

Öyle anlaşılmaktadır ki; kendilerine sunulan her anket bu ikilide telaşa ve öfke patlamasına neden olmaktadır. Bu kadar öfke ve kin AKP için hayra alamet değildir. AKP’ye göbeğinden bağlı siyaset mühendisleri istedikleri kadar uğraşsınlar, istedikleri kadar dar masa başında hesap yapsınlar AKP için yolun sonu görülmüştür.

İşçi, köylü, emekli, çiftçi ayaktadır. Asgari ücretteki artış vaadimizi bile bu millete layık görmeyenler; 7 Haziran akşamı duvara toslayacaklardır.

Masa başı anketlerde algı operasyonu yapanlar yanılacaklardır. Bu algı operasyonlarına karşılık milletimiz seçim günü AKP’ye demokrasi ve ahlak operasyonu yapacaktır.

-“MİLLETİ BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE BÖLENLER YENİLECEKLER”-

Kendi kişisel istikbalini AKP’nin alacağı oya endeksleyen zihniyetin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Böyle bir zihniyet; demokrasimiz ve topyekün geleceğimiz için en büyük tehdittir.

Milleti bilinçli bir şekilde bölerek oy avcılığı ve istismarı yapanlar; vatandaşlarımızın derin irfanı ve vicdanına yenileceklerdir.

7 Haziran seçimlerinin parlayan yıldızı milliyetçi hareket partisidir. Milletimiz bizimle yürüyecek, Türkiye de kardeşlikte birleşecek ve bizimle yürüyecektir.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@