Mhp Beyannamesini Açıklıyor: Bugün Boşuna Seçilmedi

ANKARA (ANKA) – MHP seçim beyannamesini 3 Mayıs Türkçülük Günü’nde açıklarken Genel Başkan Devlet Bahçeli, “3 Mayıs'ta açıklamamızın tarihi bir zemini vardır” diyen Bahçeli, “Bugün boşuna seçilmemiştir. Tam 71 yıl önce 3 Mayı

Haberler 03.05.2015, 17:03
Mhp Beyannamesini Açıklıyor: Bugün Boşuna Seçilmedi

ANKARA (ANKA) – MHP seçim beyannamesini 3 Mayıs Türkçülük Günü’nde açıklarken Genel Başkan Devlet Bahçeli, “3 Mayıs'ta açıklamamızın tarihi bir zemini vardır” diyen Bahçeli, “Bugün boşuna seçilmemiştir. Tam 71 yıl önce 3 Mayıs 1944'te Türk milliyetçileri geçen yüzyıla damga vurdular. 3 Mayıs'ın simgeleri vatan hainliğiyle suçlanmıştır” dedi.

AK Parti, CHP, HDP seçim beyannamelerini açıklarken MHP beyannamesini açıklamak için bugünü bekledi. MHP, aday tanıtımı ve beyannamesini 3 Mayıs Türkçülük Günü’nde açıkladı.

Öğle saatlerinde başlayan toplantı için Arena Spor Salonu çevresinde sabah saatlerinden itibaren seyyar satıcılar tezgahlarını açtı.

Arena Spor Salonuna, Türk bayrağı ve MHP bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk, MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları yanyana asıldı.

7 Haziran seçimleri için “Bizimle Yürü Türkiye” temasını seçen MHP, seçim kampanyaları boyunca “Yolsuzluğa karşı yoksulluğa karşı”, “Bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı”, “Haksızlığa adaletsizliğe karşı”, “İçeride huzurlu dışarıda itibarlı yaşamak için”, “Saray değil fabrika yapmak için” sloganlarını kullanacak.

MHP’nin seçim beyannamesinde gelir adaletsizliğini, yolsuzluğu, yoksulluğu bitirme sözü verildi. MHP ekonomi ağırlıklı beyannamesinde asgari ücretlilere, kayıt dışı çalışanlara, esnaf ve çiftçilere yönelik önemli vaatlerde bulunuyor.

Partisinin beyannamesini açıklamak üzere coşkulu alkışlar ve sloganlar arasında kürsüye gelen MHP Lideri Bahçeli, binlerce partiliye seslendi.

Bahçeli, beyannameyi açıklama günü olarak 3 Mayıs’ı tercih etmelerinin sebebini de açıkladı.

Bahçeli:

"Geçmişteki kutlu mücadeleler önümüzü aydınlattı. Çekilen çile katlanılan zahmet, verilen şehitler bir yandan içimizi burkarken diğer yandan şuurumuza şuur kattı. Biliniz ki seçim beyannamemizi 3 Mayıs’ta milletimizle paylaşıyor olmamızın kendi içinde anlamlı, tutarlı ve tarihi biz zemini vardır.

Bugün boşuna seçilmemiştir. Tam 71 yıl önce 3 Mayıs 1944’te Türk milliyetçileri geçtiğimiz yüz yıla damga vurmuşlardır. Kahramanlar, samimiyet inanç irfan ve fedakarlık imtihanından hiç ödün vermeden alınlarının akıyla çıkmışlardır. 1944 yılında İstanbul bir numaralı sıkı yönetim mahkemesinde görülen utanç davası Türk milliyetçiliğinde dönüm noktasıdır. Dar kafalar, onca şerefli ismi işkencelere tabii tutmuşlardı. 3 Mayıs’ın simgeleri, vatan hainliğiyle suçlanmıştı. Tahta kuru, bit ve sivri sinekten geçilmeyen tavanı basık penceresi olmayan hücrelere atılmışlardı. Bir insanın içinde ancak ayakta durabilecek kadar alanı bulunan, oturmanın, sağa sola dönmenin mümkün olmadığı tabutluklarda Türk milliyetçileri eziyet görmüşlerdi.

Savcı Kazım Aloç ve emir aldığı çevreler, akıllara durgunluk veren yöntemlerle Türklüğün gururunu, milliyetçileri susturmakla uğraşmışlardır. Umuyorlardı ki milliyetçiliğin toplumsallaşması önlenecekti. Turancılığı baskı altına almayı kendilerine amaç tayin etmişlerdi. Zalimler kindarlar adalete kast edenlere aynen bugünkü gibi Türk milliyetçiliğiyle hesaplaşıyorlardı. Fakat dün başaramadılar, bugün de yapamayacaklardır. 

Partiler birbirini aratmayan söz ve vaatlerini paylaşmıştır. MHP siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en son bırakmayı tercih etmiştir. Beyannameler açıklama sırasına girmişken gelecekle ilgili düşüncelerimizin karambole gitmemesine azami dikkat ettik. Acele etmedik, pişmiş aşa su katmadık. Önceki beyannamelerimizle tutarlılığı bozmadık, çizgimizi muhafaza ettik.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@