Mhp 52 Milletvekilinden 20'sini Aday Göstermedi

ANKARA(ANKA) – MHP, genel seçimlerde 52 milletvekilinden 20’sini aday göstermedi. Listeye Ekmeleddin İhsanoğlu, eski futbolcu Saffet Sancaklı ve oyuncu Mehmet Aslan ise üst sıralardan girdi. MHP’nin aday listesi açıklandı. P

Haberler 07.04.2015, 16:41
Mhp 52 Milletvekilinden 20'sini Aday Göstermedi

ANKARA(ANKA) – MHP, genel seçimlerde 52 milletvekilinden 20’sini aday göstermedi. Listeye Ekmeleddin İhsanoğlu, eski futbolcu Saffet Sancaklı ve oyuncu Mehmet Aslan ise üst sıralardan girdi.

MHP’nin aday listesi açıklandı. Partideki 24. Dönem milletvekillerinden 20’si aday listesinde yer almadı.

 

-ALAN, YENİÇERİ VE OĞAN LİSTEDE YER ALMADI-

 

Aday listesinde Adana Milletvekili Ali Halaman, Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç MHP’nin aday listesinde yer almadı. Antalya Milletvekili Tunca Toskay, Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Bursa Milletvekili Necati Özensoy ve Elazığ Milletvekili Enver Erdem MHP’nin aday listesinde yer bulamadı.

MHP’nin Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, İstanbul Milletvekili Engin Alan ve İstanbul Milletvekili Durmuşali Torlak aday gösterilmedi. Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Konya Milletvekili Faruk Bal, Manisa Milletvekili Sümer Oral, Sakarya Münir Kutluata, Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru MHP’den listeye giremedi.

 

-İHSANOĞLU, YILMAZ VE SANCAKLI LİSTEDE-

 

MHP’nin Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk listeye Mersin’den girdi. Gaziantep Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın ise İstanbul 1. Bölge 1. Sıradan listeye girdi.

10 Ağustos 2014’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu ise İstanbul 2. Bölge 1. Sıradan listeye girdi. Merkez Bankası’nın eski başkanı Durmuş Yılmaz da MHP’nin listesinde yer aldı. Uşak 1. Sıradan listeye giren Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile faiz konusunda ters düşmüş ve ikili arasında gerginlik yaşanmıştı. “Gazinocular Kralı” olarak bilinen Fahrettin Aslan’ın oğlu oyuncu Mehmet Aslan da İstanbul 2. Bölge 6. Sıradan listede kendisine yer buldu.

Eski futbolcu Saffet Sancaklı da MHP’nin aday listesinde yer aldı. 2011 seçimlerinde milletvekili adayı, 2014 yerel seçimlerinde de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Sancaklı bu sefer Kocaeli’nde 1. sıradan listeye girdi. MHP’nin mevcut Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise Kocaeli’nde 2. sıraya indirildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma çerçevesinde gözaltına alının ve ardından serbest bırakılan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın oğlu Erkan Haberal Ankara 1. Bölge 4. Sıradan aday gösterildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@